لباس دخترانه,لباس پسرانه,خرید لباس بچگانهX

تازه های دکوراسیون


دکوراسیون طلافروشی, مدل دکوراسیون طلافروشی, دکوراسیون طلافروشی

شیک ترین دکوراسیون طلافروشی

دکوراسیون ویترین طلا فروشی دکوراسیون طلافروشی و جواهر فروشی دکوراسیون طلافروشی و جواهرات فروشی در…

نکاتی برای رنگ آمیزی خانهرنگ آمیزی دیوارها یکی از آسان ترین و ارزان ترین شیوه های تغییر حال و هوا در دکوراسیون منزل است. اگر قصد انجام این کار را دارید فرصت را غنیمت بشمارید و دست به کار شوید. در اینجا نکات مهمی را با شما در میان می گذاریم تا پروژه تان را به بهترین حالت به انجام برسانید.

 

رنگ هماهنگ

همان طور که می دانید، چیدمان و رنگ مبلمان منزل در انتخاب رنگ دیوارها مؤثر هستند. در قسمت هایی که تراکم مبلمان زیاد است و نور کمی وجود دارد، حتماً از رنگ های روشن استفاده کنید. در قسمت هایی که شدت نور خوب است و مبلمان با تراکم کمتری چیده شده اند می توانید رنگ های تیره تر را وارد فضا نمایید. همچنین قبل از انتخاب نهایی، رنگ مورد نظرتان را بر روی یک مقوا با زمینه سفید بزنید و آن را بر روی دیوار موردنظر نصب کنید. چنانچه رنگ موردنظر با محیط هماهنگ بود می توانید دست به کار شوید و کل دیوار را رنگ آمیزی کنید.

 

راهنمای رنگ آمیزی خانه,روش رنگ آمیزی خانه

چیدمان و رنگ مبلمان منزل در انتخاب رنگ دیوارها مؤثر هستند

 

ابزار مناسب

ابزار گوناگونی برای رنگ آمیزی وجود دارد که مهم‌ترین آنها قلم مو و غلتک است. کار با قلم مو کمی سخت تر از غلتک است. چنانچه غلظت رنگ، مناسب نباشد، جای موهای قلم مو بر روی دیوار باقی می ماند، این در حالی است که کار با غلتک به مراتب راحت تر خواهد بود، چرا که هم جا نمی اندازد و هم ‌اندازه دسته آن قابل تغییر است. شما می توانید برای سقف از دسته ‌بلند استفاده کنید و برای دیوارها از دسته کوتاه تر. درنهایت چنانچه در رنگ آمیزی مبتدی هستید استفاده از غلتک می تواند پیشنهاد مناسبی برایتان باشد. علاوه بر راحتی در رنگ آمیزی، شما می توانید از کارتان لذت نیز ببرید.

 

نکته رنگ آمیزی خانه,نکاتی برای رنگ آمیزی خانه

مهم ترین ابزار برای رنگ آمیزی قلم مو و غلتک است

 

نکاتی قبل از شروع

قبل از هر اقدامی شما باید رنگ ها را بشناسید تا بتوانید رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید. رنگ‌ها در رنگ آمیزی خانه به دو دسته کلی روغنی و اکرلیک تقسیم می شوند، البته خود این رنگ ها دسته بندی و انواع گوناگونی دارند. رنگ های روغنی دارای بو هستند و به  زمان طولانی تری برای خشک شدن نیاز دارند. این رنگ ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و بهتر است در محل هایی در مجاورت با رطوبت زیاد، استفاده شوند. رنگ های اکرلیک، پایه آب‌ دارند و خیلی سریع نیز خشک می‌شوند و در برابر رطوبت خیلی مقاوم نیستند، ولی برای رنگ آمیزی محیط های داخلی خانه مناسب خواهند بود. اگر کار را به گروه نقاشی واگذار می کنید حتماً از میزان رنگ و برند رنگ مصرفی، اطلاع کسب کنید.

 

محاسبه میزان رنگ

همیشه محاسبه میزان رنگ مصرفی، دغدغه افراد بوده و هست. در اینجا فرمولی را به شما آموزش می دهیم که به راحتی بتوانید میزان رنگ مصرفی تان را محاسبه کنید. ابتدا طول دیوارها را ضربدر ارتفاع آن نمایید، سپس حاصل را بر مقدار رنگی که در هر قوطی هست تقسیم کنید که در نهایت نیز تعداد تقریبی قوطی رنگ مورد نیازتان به دست می آید، البته در این فرمول، در و پنجره ها نادیده گرفته می شوند؛ به همین دلیل مقداری رنگ اضافه می آید. شما می توانید با به دست آوردن مساحت در و پنجره ها و کم کردن میزان آن از مساحت دیوارها، به اندازه صحیح برسید. فراموش نکنید برای رنگ آمیزی در و پنجره ها هم، باید رنگ مناسب خریداری نمایید.

 

نحوه نگهداری از رنگ, آموزش رنگ آمیزی خانه

برای رنگ آمیزی در و پنجره ها هم، باید رنگ مناسب خریداری نمایید

 

نگهداری از رنگ

چنانچه رنگتان زیاد آمد نگران نباشید. با نگهداری صحیح می توانید آنها را تا رنگ آمیزی بعدی، سالم نگه دارید. اگر درِ رنگ های باقیمانده را محکم ببندید و هوا نکشد، می تواند برای مدت ۴ تا ۵ سال سالم بماند. دمای مطلوب برای نگهداری رنگ ۱۵ تا ۲۵ درجه است. آنها را در فضاهای بتنی نگه ندارید؛ زیرا قوطی هایشان زودتر زنگ می زنند. بهتر است روی هر قوطی، برچسبی با درج نام و نوع رنگ، تاریخ خرید و مدت ماندگاری بزنید تا قبل از تاریخ انقضا از آن استفاده نمایید.

 

تکنیک های رنگ آمیزی خانه,شیوه رنگ آمیزی

اگر درِ رنگ های باقیمانده را محکم ببندید و هوا نکشد، می تواند برای ۴ تا ۵ سال سالم بماند

 

منبع : مجله منزل - bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------