نکاتی برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل 

انتخاب گیاهان برای منزل از لحاظ شکل، جنس و نحوه مراقبت آن ها بسیار اهمیت دارد

 

استفاده از گیاهان به عنوان اکسسوری در دکوراسیون منزل در سال های اخیر بسیار رواج یافته است. گیاهان این عناصر تزئینی دارای اثرات درمانی نیز هستند و باعث بهبود هوا و دفع انرژی منفی از منزل شما می گردند. ما در این مطلب نکات جالبی در مورد استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل برای شما جمع آوری کرده ایم با ما همراه باشید :

 

نکاتی برای استفاده از گیاهان به عنوان اکسسوری

هر زمان که صحبت از دکوراسیون می شود ذهن ما ناخود آگاه به سمت مبل، صندلی، میز و… می رود. اما در سال های اخیر استفاده از اکسسوری ها به خصوص گیاهان بسیار ترند می باشند. گیاهان سبز و گلدار تا زمانیکه مورد توجه و مراقبت قرار گیرند باعث ایجاد محیطی بسیار زیبا در منزل می شوند. با نکاتی در مورد استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل آشنا شوید :

 

اهمیت انتخاب گیاه

انتخاب گیاهان برای منزل از لحاظ شکل، جنس و نحوه مراقبت آن ها بسیار اهمیت دارد. در مرحله اول باید نحوه مراقبت از گیاه را بدانیم زیرا در غیر این صورت گیاه از بین می رود و جنبه زیبایی خود را از دست می دهد. گیاهان ایده آل برای دکوراسیون منزل کاکتوس های تراریوم، درخت لیمو، بنجامین، کاج، نخل های مناسب منزل و … می باشد که با توجه به نوع نگهداری و آب و هوای محیط شما باید انتخاب شود. این گیاهان سبز زیبا گاهی با گل داردن باعث افزایش انرژی منزل می شوند. گیاهانی مانند ارکیده، لیلیوم، آرترویم و… گیاهان گلدار هستند.

 

اکسسوری های گیاهان

علاوه بر جنس و شکل گیاهان محل قرار گیری آن ها و اکسسوری مورد استفاده برای آن ها نیز اهمیت خاصی برخورداراست. شما باید برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل از میزهای مناسب برای قرار دادن بر روی آن ها استفاده کنید. همچنین برای استفاده از گیاهان بر روی دیوار می توانید از اکسسوری هایی مانند نرده بان و… استفاده کنید. می توانید در فانوس های شیشه ای از گیاهان کاکتوس و… استفاده کنید. استفاده از گیاهان در اتاق کار مخصوصا برای دفع اشعه مضر صفحه کامپیوتر پیشنهاد می شود.

 

استفاده از گیاهان در اتاق خواب

استفاده از گیاهان در اتاق خواب نیز ایده جالبی است. علاوه بر آن گیاهان هنگام روز اکسیژن تولید می کنند و همین امر باعث بهبود هوا منزل شما می گردد. گیاهان در مانی را نیز می توانید در اتاق خواب خود استفاده کنید. گیاهانی مانند بابونه، اسطوخودوس، یاسمن و … می توانند باعث بهبود کیفیت خواب شما شوند.

 

منبع : varune.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------