تازه های دکوراسیون

روشویی سنگی, مدل روشویی سنگی, ایده های روشویی سنگی

ایده هایی شیک برای روشویی سنگی

شیک ترین مدل های روشویی سنگی نمونه هایی از شیک ترین مدل روشویی های سنگی: یکی از جذاب ترین روشویی…

بهترین سنگ نما سفید چیست؟سنگ نما سفید, بهترین سنگ نما سفید, بهترین سنگ نما سفید چیست

بهترین سنگ نما سفید چیست؟

 

آشنایی با بهترین سنگ های نما سفید:

یکی از پرکاربردترین نماها و مصالح ساختمانی، سنگ می باشد. این روزها نماهای سنگی پرطرفدار شده اند. از سنگ های سفید برای نماهای کلاسیک، مدرن و رومی استفاده می شود. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با چند نمونه از سنگ نما سفید آشنا می کنیم.

از گذشته تا به حال، یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی، در صنعت ساخت و ساز سنگ های تزئینی و طبیعی می باشد. سنگ ها بسیار متنوع هستند و از نظر جنس و کیفیت، دارای ماندگاری و طول عمر متفاوتی هستند و بر اساس همین ها قیمت های متفاوتی دارند.

 

ویژگی های سنگ نما سفید ساختمان :

رنگ سفید جزء رنگ های کاربردی در نمای ساختمان محسوب می شود. سنگ های سفید در انواع و ابعاد مختلف استخراج و فرآوری می شوند.

 

یکی از زیباترین سنگ ها برای نمای ساختمان، سنگ سفید است. این سنگ هیچ زمانی قدیمی نمی شود و دل را نمی زند. با استفاده از سنگ های سفید می توان سبک‌های کلاسیک، مدرن و رومی خوبی را بر روی ساختمان پیاده کرد. بسیاری از طراحان و معماران، این نوع سنگ را دوست دارند و طرفدران زیادی دارد.

 

اصولاً این سنگ از مقاومت و استحکام مطلوبی برخوردار بوده و دوام بسیار بالا و زیبایی خاصی دارد‌. سنگ نما سفید به دلیل داشتن رنگ سفید، ظاهر جذاب و دلپذیری را به نمای ساختمان می دهد. اکثر سنگ های نما به ویژه رنگ های سفید، از پوسیدگی و ترک خوردگی عاری هستند. یک سنگ سفید خوب باید در برابر نفوذ آب بسیار مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

 

برای نمای ساختمان اغلب از سنگ های تراورتن استفاده می کنند. سنگ های تراورتن سفید در قیمت های متفاوتی یافت می شوند، سنگ های تراورتن سفید یکدست، قیمت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل طراحان و سازندگان، از سنگ های لایم استون (لایمستون) و ترامیت استفاده کردند هر چند این سنگ ها کیفیت سنگ های تراورتن را ندارند.

 

با سنگ سفید انواع نمای ساختمانی مدرن و کلاسیک و رومی را اجرا می کنند.

 

آشنایی با انواع سنگ نما سفید :

از محبوب ترین انواع سنگ نما سفید، می توان به تراورتن، حاجی آباد، دره بخاری، آتش کو و ... اشاره کرد.

 

معرفی انواع سنگ نما سفید, کاربردهای سنگ نما سفید, آشنایی با سنگ نما سفید

از سنگ نما سفید برای نماهای رومی، کلاسیک و مدرن استفاده می شود

 

سنگ تراورتن :

سنگ تراورتن، یکی از بهترین و با کیفیت ترین سنگ ها برای نمای ساختمان است. سنگ تراورتن اغلب به رنگ های کرم روشن و در برخی مواقع به رنگ سفید و تقریبا یکنواخت و فاقد ناخالصی است.

 

سنگ تراورتن آتشکوه، از با کیفیت ترین سنگ های ساختمانی سفید است. رنگ روشن این سنگ، باعث زیبایی زیاد آن می شود. از این سنگ برای نمای ساختمان، ساخت مصنوعات سنگی، محوطه سازی، نمای داخلی و ... استفاده می شود.

 

سنگ تراورتن عباس آباد از بهترین سنگ های تراورتن است که مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، باد و ... دارد. این سنگ ها برای نمای کلاسیک و مدرن ساختمان، نمای داخلی ساختمان، محوطه سازی و ... استفاده می شود.

 

به دلیل قیمت بالای سنگ های تراورتن خیلی ها از سنگ های تراورتن مصنوعی طرح عباس آباد استفاده می کنند. این سنگ های مصنوعی، نوعی بتن فرآوری شده با ترکیب شن سفید و پودر سنگ است. در این سنگ از هیچ نوع رزین و مواد پلیمری و چسب استفاده نشده ااست و رنگ مصرفی آن نوعی رنگ معدنی آلمانی است. از این سنگ مصنوعی تراورتن برای نماهای رومی استفاده می شود.

 

ویژگی استفاده از سنگ تراورتن مصنوعی برای نمای ساختمان :

• اغلب به دلیل ظاهر زیبا و رنگ سفید آن برای نمای ساختمان ها استفاده می شود.

 

• سطح زیرین سنگ تراورتن مصنوعی جذب آب بسیار بالایی دارد به همین دلیل خیلی محکم می چسبد. اما سطح رویی آن اصلا جذب آب ندارد به همین دلیل دچار ترک خوردگی، پوست پوست شدن و پوسیدگی نمی شود.

 

• در سنگ تراورتن مصنوعی عباس آباد، دارای رگه های متغیر است که به هیچ عنوان تکراری نیستند.

 

• هر 4 طرف سنگ نیز دارای اسکوپ سیمی می باشد.

 

• یکی دیگر از دلایل استفاده از سنگ تراورتن به عنوان سنگ سفید نمای ساختمان، سبکی آن ها است.

 

بهترین ویژگی سنگ نما سفید, دکوراسیون نمای سفید سنگ, معرفی سنگ نما سفید

بهترین سنگ نما سفید

 

سنگ ترامیت و لایم استون (لایمستون) :

سنگ ترامیت و لایم استون (لایمستون)، از ارزان ترین سنگ های نمای سفید است. همان طور که در بالا اشاره کردیم این سنگ ها شباهت زیادی به سنگ تراورتن دارند. آن ها جزء سنگ های سفید آهکی می باشند. که تنها تفاوت این سنگ ها درصد آهک آن ها است. درصد آهک در سنگ ترامیت بیشتر است. آهکی بودن این سنگ ها موجب سفیدی بیشتر آن ها شده است. آهک جذب آب بالایی دارد و باعث می شود که این سنگ ها دارای جذب آب بالایی باشند و لکه پذیری سنگ را افزایش می دهند. این از معایب این سنگ است که نباید از آن ها در شهرهای آلوده استفاده شوند.

 

این سنگ ها در برابر مواد اسیدی مقاومت زیادی ندارند و خورده می شوند. سنگ هایی با درصد بالای آهک نرم هستند و ساب پذیری خوبی هم ندارند، به همین دلیل آن ها نمی توانند سطح صیقلی و درخشان داشته باشند.

 

سنگ نما سفید مرمریت :

سنگ مرمریت، یکی از پرکاربردترین و معروف ترین سنگ های ساختمانی، می باشد. این نوع سنگ به وفور یافت می شود. یکی از انواع آن، سنگ کوهرنگ سفید است که دارای رگه های طلایی در وسط تم سفید آن است. از قابلیت های سنگ مرمریت، جذب بالای آب و مقاومت فشاری پایین است. اگر بخواهیم به سنگ های سفید مرمریت دیگری توجه داشته باشیم، باید از سنگ سفید سبزوار نام ببریم.

 

این سنگ، بر خلاف سنگ نمای کرمی، زمینه ای به رنگ سفید داشته که متمایل به طوسی هم می باشد. سنگ های مرمریت دهبید و هرسین هم از دیگر سنگ نماهای ساختمانی سفید هستند که سنگ دهبید جزء لاکچری ترین سنگ های مرمریت به حساب می آید و دارای تمام مزایا و کاربردهای سنگ مرمریت است. از آن ها بیشتر برای کف لابی هتل، کف پارکینگ، سنگ پله، نمای داخلی و ... استفاده می شود. سنگ سفید هرسین، در کرمانشاه استخراج می شود، این سنگ به رنگ سفید و ظاهر بسیار زیبایی دارد. کاربردهای سنگ سفید هرسین، بیشتر سنگ پله، سنگ کف و ... استفاده می شوند.

 

مرمریت جوشقان نیز جزء سنگ های سفید است. این سنگ در درجات سوپر روشن تر بوده و در بافت آن خال های نوک مدادی مشاهده می شوند. اما در درجات پایین تر این سنگ می توان در سطح آن گل هایی به رنگ صورتی دید. از این سنگ اغلب برای دیوار راه پله، راهرو، دیوار پارکینگ و ... استفاده می شود.

 

بهترین سنگ نما سفید چیست, معرفی انواع سنگ نما سفید, کاربردهای سنگ نما سفید

سنگ های سفید نما

 

سنگ چینی :

سنگ چینی یا سنگ کریستال سفید از زیباترین سنگ نما سفید می باشد.

سنگ سفید یکی از نمونه های خاص و منحصر به فرد، در بین سنگ های چینی کریستالی می باشد. این سنگ انواع متفاوتی دارد که شامل : سنگ چینی سفید الیگودرز، سنگ چینی سفید ازنا و سنگ چینی لایبد می باشد. این سنگ جذب آب پایینی دارد به همین دلیل بیشتر در سالن های لوکس هتل ها و نمای داخلی ساختمان استفاده می شود.

 

از کاربردهای سنگ چینی سفید الیگودرز می توان به : آشپزخانه، کف سالن پذیرایی، کف لابی، نمای داخلی ساختمان، سنگ پله و ... اشاره کرد.

 

از کاربردهای سنگ چینی سفید لایبد می توان به : نمای داخلی، سنگ پله ها، کف لابی هتل و مجتمع و ... اشاره کرد.

 

دکوراسیون نمای سفید سنگ, معرفی سنگ نما سفید, ویژگی سنگ های سفید

نما با سنگ سفید

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022