اتاق خواب تان را اینگونه دکور کنید دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب,دکور اتاق خواب

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب

 

اتاق خواب یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت هر خانه است که باید بیشترین دقت و خلاقیت در دکوراسیون آن انجام شود. این امر به خصوص زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که به این نکته دقت کنیم که همه ما به طور متوسط یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می بریم و بعد خواب و محیطی که انسان ساعات استراحت خود را در آن سپری می کند ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارد.

چگونه دکوراسیون اتاق را بچینیم

اتاق خوابتان را خلوت کنید

شلوغی و جمع کردن بیش از اندازه وسایل در اتاق خواب یکی از مهم ترین موانع ایجاد آرامش در این بخش از خانه است. سعی کنید تا جایی که ممکن است از جمع کردن بیش از اندازه وسایل غیر ضروری در اتاق خواب جلوگیری کنید و تا جایی که امکان دارد این فضا را خلوت و مرتب کنید.

 

تخت خواب را متناسب با فضای اتاق خواب تان انتخاب کنید

چنانچه اتاق خواب شما کوچک است به جای خرید تخت خواب های چوبی بزرگ می توانید از تخت خواب های فلزی کوچک استفاده کنید. تخت خواب های چوبی بزرگ به دلیل سرتخت های بزرگی که دارند فضای زیادی از اتاق خواب شما را اشغال می کنند. حتی می توانید تخت خواب های ظریفی که تلفیق چوب و فلز هستند را انتخاب کنید.

 

چیدمان اتاق خواب های کوچک هم امکان پذیر است اما با رعایت چند اصل کلی. ابتدا در این گونه موارد باید در انتخاب وسایل اتاق خواب متناسب با متراژ آن دقت زیادی داشته باشید. انتخاب تخت خواب های بزرگ برای اتاق های کوچک اشتباه است و بهترین گزینه تخت خواب های فلزی یا فرفورژه است که حجم کمتری از اتاق را با کاربرد یکسان نسبت به سرویس های چوبی اشغال می کند.

 

از طرف دیگر شما می توانید از تخت خواب ها و وسایل چند منظوره ای استفاده کنید که در بازار به نام تخت ها یا مبلمان تاشو شناخته می شوند. این گونه وسایل با نصب به دیوار خانه قابلیت جمع شدن دارند و پس از پایان زمان استراحت می توان آن را به کاناپه تبدیل یا آن را به سمت دیوار جمع کرد. استفاده از رنگ های ملایم و آرامش بخش هم برای تمام اتاق های خواب چه بزرگ باشند و چه کوچک توصیه می شود.

 

برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید

رنگ های روشن مانند آبی، زرد، سفید و ... علاوه بر اینکه رنگ های آرامش بخشی برای اتاق خواب هستند اتاق خواب های کوچک را هم بزرگ تر جلوه می دهند. البته انتخاب رنگ سلیقه ای است اما چنانچه اتاق خوابتان کوچک است اصلا به دنبال دکور کردن آن با رنگ های تیره نباشید. برای قرار دادن وسایل شخصی خود می توانید از طراحی دیوارها یا قفسه های کوتاه و کم عرض استفاده کنید. یعنی به جای آنکه با میزهای آرایش یا دراورهای بزرگ فضای اتاقتان را کوچک و تنگ کنید، وسایلتان را تا جایی که امکان دارد در این قفسه ها یا دیوارها بچینید.

 

مدل سرویس خواب

 

پوستر دیواری بزرگ

 

پوستر دیواری اتاق کودک

 

دکور اتاق خواب

 

دكوراسيون اتاق خواب

 

چیدن اتاق خواب

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------