۱۱ چیزی که سلبریتی های هالیوودی آن ها را مُد کردندسلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

روزیاتو | سلبریتی ها به دو دسته تقسیم می شوند: آن هایی که دنباله روی ترندهای دنیای مُدند و آن هایی که خود ترند سازند. گروه دوم اندک اند اما نام شان در تاریخ مُد به عنوان پیشگامان این عرصه ماندگار خواهد شد.

 

بریژیت باردو – لباس های دکلته

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

زنان از میانه ی قرن نوزدهم شروع به نمایش شانه های خود کردند. اما لباس های دکلته ی مدرن توسط بریژیت باردو، بازیگر مشهور فرانسوی مُد شدند. در حقیقت این مدل لباس به یکی از مشخصه های باردو بدل شده بود. حالا لباس های دکلته یکی از محبوب ترین مدل های لباس زنانه هستند.

 

مدونا – شلوارهای فاق کوتاه

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

با آنکه پیش از آن، جیم موریسون و میک جگر، موزیسین های مشهور آمریکایی هم شلوار فاق کوتاه به تن کرده بودند، اما این مُد بحث برانگیز در اواخر دهه ی ۹۰ و اوایل دهه ی ۲۰۰۰ میلادی توسط الکساندر مک کویین، طراح مُد مشهور انگلیسی و همینطور مدونا به راه افتاد. در سال ۱۹۹۴ مک کویین با نمایش مجموعه ی جدید خود مردم را شوکه کرد، نمایشی که در آن مدل ها با شلوارهایی با فاق بسیار کوتاه ظاهر شدند. و مدونا هم آن را به مُدی جهانی بدل کرد.

 

بعد از حضور مدونا با یک شلوار فاق کوتاه در یک آگهی تبلیغاتی در سال ۱۹۹۴، این نوع شلوار در سرتاسر دنیا محبوبیت پیدا کرد.

 

کیت ماس – طرح پلنگی

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

در دهه ی ۱۹۹۰، هر چه که کیت ماس، مدل مشهور و یاغی به تن می کرد، تقریباً فوراً تبدیل به مُد می شد. این اتفاق در مورد طرح پلنگی هم رخ داد. به همین دلیل است که کیت ماس به «ملکه ی طرح پلنگی» معروف است. او می داند که چطور این طرح را با رنگ ها و جنس هایی ترکیب کند که گرچه در نگاه اول نامناسب به نظر می رسد، اما او همیشه زیبا است.

 

پاریس هیلتون – گرمکن های مخملی

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

دیگر مدت ها است که پوشیدن لباس های ورزشی تنها محدود به زمان ورزش نیست و آن ها جای خود را در پوشش روزمره نیز باز کرده اند. اما نمی توان نقش پاریس هیلتون در این مُد را انکار کرد. گرمکن های مخملی توسط او به یکی از مُدهای اصلی دهه ی ۲۰۰۰ بدل شدند.

 

ریانا – کفش پاشنه بلند با جوراب

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

زنان در قرن بیستم به همراه کفش پاشنه بلند جوراب به پا می کردند، اما بیشتر به دلایلی منطقی این کار را انجام می دادند. با رواج یافتن جوراب شلواری، این عادت به طور کامل از میان رفت و حتی به چیزی از مُد افتاده بدل شد. اما سال ها بعد، ریانا روح تازه ای در آن دمید. او جوراب های رنگ تند را با کفش های برند ترکیب می کند. ریانا یک بار به همراه یک صندل پاشنه بلند سفید رنگ یک جفت جوراب گوچی به پا کرد که ۱،۳۴۰ دلار قیمتش بود.

 

کیم کارداشیان – کانتور کردن صورت

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

برخلاف باور رایج، کیم کارداشیان مبدع کانتور کردن نبود و این شیوه ی آرایشی از مدت ها پیش از او وجود داشت. اما این او بود که کانتور کردن صورت را به مُدی جهانی تبدیل کرد. این سلفی که در سال ۲۰۱۲ توسط کیم کارداشیان گرفته شده، برای همیشه نگاه ها را به مقوله ی آرایش تغییر داد.

 

جنیفر آنیستون – مدل موی ریچلی

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

این مدل مو که نامش را از شخصیت ریچل در سریال محبوب «دوستان» (Friends) گرفته، به یکی از نمادهای برجسته ی دهه ی ۱۹۹۰ بدل شد. جنیفر آنیستون در قسمت دوازدهم این سریال با مدل موی جدیدش ظاهر شد. استایلیست آنیستون به این نتیجه رسیده بود که این بازیگر باید اندکی ظاهر خود را تغییر دهد که حق با او هم بود، چرا که بعد از پخش سریال، همه ی آن هایی که در آن زمان اهل مُد بودند به این نتیجه رسیدند که دل شان مدل موی ریچلی می خواهد.

 

جالب است که آنیستون خود از این مدل مو بیزار بود. او یک بار در اینباره گفته: «فکر می کنم زشت ترین مدل مویی است که تا حالا دیده ام.»

 

بریژیت باردو – آرایش چشم دودی

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

آرایش چشم دودی یکی از محبوب ترین شیوه های آرایش چشم است و به خاطر آن می توانیم از بریژیت باردو ممنون باشیم. البته این مدل آرایش از مدت ها پیش از آنکه او استفاده از آن را شروع کند وجود داشت، اما این بازیگر فرانسوی بود که در دهه ی ۱۹۶۰ انقلاب کوچکی در زمینه ی آرایش به وجود آورد. در حالی که اغلب افراد اهل مُد آن زمان از خط چشم استفاده می کردند، باردو با افتخار سایه ی چشم پخش شده به پلک هایش می زد، طوری که انگار شب قبل فراموش کرده بود آرایشش را پاک کند.

 

بلا حدید – ژاکت نیمه باز بدون لباس از زیر

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تا همین اواخر، ژاکت یک مدل لباس کاملاً محافظه کارانه دانسته می شد و یادآور پوشش مادربزرگ ها بود. اما بلا حدید با پوشیدن یک ژاکت نیمه باز در حالی که از زیر لباسی به تن نداشت، به میزان چشمگیری این ذهنیت را تغییر داد. بسیاری از زنان شیفته ی این استایل جسورانه شدند و این مدل لباس از مُد افتاده، حیات تازه ای پیدا کرد.

 

جنیفر بیلز – سویشرت های یقه کج

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

نمایش بخش کوچکی از شانه با سویشرت در دهه ی ۱۹۸۰ استایل محبوبی بود و جنیفر بیلز تصادفاً با فیلم «فلش دنس» (Flashdance) آن را مُد کرده بود. سویشرت جینفر بیلز در این فیلم در حقیقت به خود او تعلق داشت.

 

این سویشرت بر اثر شستشو آب رفته بود و بیلز مجبور شده بود یقه ی آن را ببرد تا سرش از آن رد شود. یک روز وقتی بیلز با این سویشرت سر صحنه رفته بود، کارگردان و طراح لباس فیلم شیفته ی آن شدند و تصمیم گرفتند از آن در طراحی لباس نقش او استفاده کنند.

 

بریژیت باردو – کفش های باله

سلبریتی ها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

بله، دنیای مُد به بریژیت باردو بسیار مدیون است. در سال ۱۹۵۶، رز رپتو، طراح کفش فرانسوی، به درخواست باردو نوعی کفش باله به نام Cendrillon طراحی کرد که در زبان فرانسوی به معنای «سیندرلا» است. باردو این کفش ها را در فیلم «و خداوند زن را آفرید» (And God Created Woman) که شهرت جهانی به او بخشید، به پا کرد. این بازیگر فرانسوی در خارج از فیلم هم این کفش ها را به پا می کرد و حتی با آن ها روی فرش قرمز جشنواره کن حاضر شد، امری که این مدل کفش را برای همیشه مُد کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------