ایوب آقاخانی دو نمایشنامه برای اجرا ارائه كرد 

 

ایوب آقاخانی دو نمایشنامه برای اجرا ارائه كرد

 

ایوب آقاخانی از ارایه دو نمایشنامه به شورای هنری مجموعه تئاتر شهر خبر داد.

این نمایشنامه نویس و كارگردان تئاتر به خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: دو نمایشنامه «نام همه مصلوبان عیسی است» و «مومیا» را به شورای هنری تئاتر شهر ارائه كرده ام و منتظرم تاریخ اجرای آن برای سال آینده مشخص شود.

آقاخانی درباره این دو نمایشنامه پیشنهادی اش توضیح داد: هر دو درام های اجتماعی معاصر هستند كه در دهه های مختلفی در تاریخ ایران می گذرد.

او كه پیش از این از علاقه اش برای اجرای نمایشنامه «زنانی كه به بزها خیرشده اند» خبر داده بود درباره اجرای این نمایش تصریح كرد: فعلا این نمایش را برای اجرا مناسب نمی دانم و اجرای آن را به زمان دیگری موكول كرده ام.

آقا خانی درباره احتمال حضورش در سی امین جشنواره تئاتر فجر هم گفت: پیشنهاداتی برای شركت در جشنواره داشته ام كه فعلا در حال بررسی هستم.

مدیر پروژه چهار فصل ایران در ادامه از انتشار فراخوان سیزدهمین فصل این پروژه با عنوان نمایشنامه های دینی با رویكرد نوین خبر داد و گفت:متقاضیان شركت در این دوره تا ۲۲ مهرماه فرصت دارند طرح های خود را ارسال كنند.

وی افزود: این فراخوان بیشتر به آثار معاصر و واقع گرای اجتماعی توجه دارد كه در آن زمینه های دینی قابل رصد باشد و اصرار ما بر این است كه نویسندگان از شعار زدگی و پناه بردن به شخصیت های بسیار پرداخته شده مذهبی دوری كنند.

به گفته آقاخانی رویكردهای نوین در فرم و شكل از اولویت های مهم این فراخوان است.

وی اظهار امیدواری كرد: آثار قابل توجهی دریافت شود و پس از آن در فرایند سه ماهه این آثار كامل شود.

ایوب آقاخانی همچنین متذكر شد: شركت كنندگان در كارگاه ۱۲ پروژه دائمی چهار فصل تئاتر ایران تا ۲۹ مهرماه فرصت دارند، نمایشنامه های نهایی خود را با عنوان نمایشنامه های خوش ساخت ارسال كنند.

به گفته وی به زودی اعضای هیات علمی فصل سوم سال ۹۰ (سیزدهمین فصل پروژه) معرفی می شوند.... / خبرگزارى ايسنا

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022