آخرین اخبار فرهنگی - هنری

گروه BTS،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

آلبوم انفرادی یکی از اعضای ‌BTS منتشر می‌شود/ جی‌هوپ ساز جدایی زد

پس از اعلام انحلال موقت فعالیت گروه موسیقی کره‌ای «BTS»، حالا یکی از اعضای این گروه، از انتشار آلبوم انفرادی خود خبر داده…

با سريال‌هاي شاد نوروزي بهاري شويدسريال‌هاي نوروز,فیلم های نوروز 91

 

معمولا هر سال در ميان ويژه‌ برنامه‌هاي مختلف شبكه‌هاي سيما سريال‌هاي نوروزي در كانون توجهات بينندگان قرار مي‌گيرند و گوي سبقت را از كارهاي غير نمايشي مي‌ربايند. امسال هم به سنت سال‌هاي پيش، شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني با سريال‌هايي متنوع و جذاب به استقبال عيد رفته‌اند.

 

چك برگشتي در شبكه يك نقد مي‌شود

نام سيروس مقدم با سريال‌هاي نوروزي شبكه يك پيوند خورده است. به دنبال استقبال بينندگان از سريال موفق پايتخت در سال گذشته امسال هم مسوولان سيما ماموريت ساخت سريال نوروزي را به اين كارگردان سپردند.

«چك برگشتي» براساس طرحي از محسن تنابنده كليد خورده است و سروش صحت و اميرحسين صفايي نويسنده فيلمنامه آن هستند.

در اين مجموعه تلويزيوني امير جعفري، ريما رامين‌‌فر، هدايت هاشمي، هومن برق‌نورد، يوسف صيادي، علي صالحي، امير حميدزاده، احمد مهرانفر و بهاره رهنما ايفاي نقش كرده‌اند.

در سريال چك برگشتي امير جعفري نقش جواني به نام «لطيف» را ايفا مي‌كند كه بتازگي از زندان آزاد شده است و مي‌خواهد براي امرار معاش، شغل تازه‌اي دست و پا كند، اما كسي حاضر نيست به خاطر سوءسابقه، به او كار بدهد.

اين سريال به گفته مقدم يك داستان اجتماعي با رگه‌هايي از طنز است. هدايت هاشمي در نقش كريم مشرقي جلوي دوربين ظاهر شده است.

مشرقي يك نامزد انتخاباتي است كه براي راي آوردن در انتخابات تلاش مي‌كند. بهاره رهنما در نقش رويا همسر لطيف بازي مي‌كند. ريما رامين فر هم نقش اكرم خواهر لطيف را ايفا مي‌كند.

اين شبكه همچنين مجموعه‌هاي طنز «كسي خوابه» و «لبخند بي‌لهجه‌» را در اين ايام پخش خواهد كرد.

 

قصه پيرزن‌هاي روستايي در سير و سركه

«سير و سركه» اوايل دي ماه در روستايي در اراك مقابل دوربين رفت و گروه وقت كافي براي رساندن اين سريال به آنتن شبكه دو داشتند.

پري امير حمزه در اين سريال نقش تهمينه پيرزن ساده‌دل روستايي را بازي مي‌كند كه مجبور مي‌شود براي ديدار فرزندش به خارج از كشور رود.

آماده‌سازي مقدمات سفر، زندگي ساده پيرزن را دستخوش تغييراتي مي‌كند. سعيد پورصميمي بازيگر شناخته شده سينما، تئاتر و تلويزيون از ديگر بازيگران اصلي سريال است كه درنقش سلطان ظاهر خواهد شد.

علاوه بر تهمينه در اين سريال پيرزن‌هاي دوست‌داشتني ديگري را خواهيم ديد. در اين سريال علي سليماني نقش كمال پسر سرور را بازي مي‌كند. جواني كه مدت‌ها اسير اعتياد بوده و با تلاش‌هاي مادرش ترك كرده است.

سير و سركه در قالب طنز اجتماعي در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد شده و فيلمنامه آن را مجتبي خشك‌دامن براساس طرحي از غلامرضا رمضاني به نگارش در آورده است.

محمود پاك‌نيت، آناهيتا اقبال‌نژاد، علي سليماني، ابراهيم‌ آبادي، پروين قائم‌مقامي، مه‌لقا باقري، بهاره مشيري، خاطره مسلمي و... از ديگر بازيگراني هستند كه در اين پروژه بازي دارند.

نكته جالب در اين سريال اين است كه 25 بازيگر از بازيگران تئاتري استان مركزي در اين سريال حضور دارند. اين شبكه همچنين مجموعه‌هاي «مي‌ريم سفر» و «كلاه‌قرمزي» را با آنتن پخش خواهد سپرد.

 

شبكه سه دست بالاي دست مي‌گذارد

«دست بالاي دست» عنوان سريالي است كه شبكه سه براي پخش در ايام نوروز در نظر گرفته است.

اين سريال داستان پسر فقيري را به تصوير مي‌كشد كه عاشق دختر پولداري شده و با كمك‌هاي گوناگون سعي مي‌كند خود را پولدار نشان دهد كه بتواند دختر را به چنگ آورد، از طرفي پدر دختر دچار مشكلات مالي و كاري زيادي شده و قصد مهاجرت دارد.

پسر با كمك‌هاي گوناگون نهايتا دختر را عقد مي‌كند و وكالت كاري از پدرزن مي‌گيرد... پدر زن از كشور خارج مي‌شود و پسر با مشكلات تنها مي‌ماند و... .

دست بالاي دست در 15 قسمت 40 دقيقه‌اي به كارگرداني محسن يوسفي ساخته شده است. فيلمنامه اين سريال را خشايار الوند نوشته و تهيه‌كنندگي‌اش را مجيد مولايي به عهده داشته است.

جواد عزتي، يوسف تيموري، بهاره افشاري، رضا فيض‌نوروزي، هايده حائري، خشايار راد، فرشيد زارعي‌فر، عليرضا جعفري، زهره مجابي، مجيد مشيري، سعيد پيردوست، آيدين خطايي، رويا افشار، فتحعلي اويسي، سمانه پاكدل، عباس محبوب و مريم سرمديق ازجمله بازيگران اين سريال هستند.

خشايار راد در اين سريال نقش وكيلي به نام جابري را بازي مي‌كند كه وكالت مرد متمولي به نام زندي را به عهده دارد. عباس محبوب در نقش فروشنده يك فروشگاه دست دومي (تاناكورا) جلوي دوربين رفته است.

بهاره افشاري نقش دختري در آستانه ازدواج به نام نوشين را بازي مي‌كند. خواستگار اين دختر پسري به نام سيامك (با بازي يوسف تيموري)‌ است.

 

قصه طنز يكي بود يكي نبود در شبكه 4

«يكي بود يكي نبود» به كارگرداني ابوالفضل احمديان عنوان مجموعه نمايشي طنزي است كه در ايام نوروز از شبكه 4 سيما روانه آنتن مي‌شود.

تصويربرداري اين مجموعه نمايشي در يك ساختمان قديمي در تهران انجام گرفته است. اين ساختمان، معروف به خانه فرهنگ گلشن است و به دليل رفت و آمد مراجعان در هر قسمت ماجرايي حول موضوعي مشخص شكل مي‌گيرد.

در اين ساختمان 10 بازيگر ثابت زندگي مي‌كنند و هر بار دو يا سه مهمان وارد ساختمان مي‌شوند و داستاني را با خود به همراه مي‌آورند. اين 10 نفر با هم همسايه هستند.

داستان‌هاي «يكي بود يكي نبود» حول محور مسائل فرهنگي و اجتماعي رخ مي‌دهد. آپارتمان، ذهن زيبا، مردي كه زياد مي‌دانست، سرگيجه، مامور ويژه، بودن يا نبودن، مردي براي تمام فصول و پدرخوانده عناوين برخي از قسمت‌هاي اين مجموعه نمايشي است.

آرش نوذري، رضا پاپي، حسن تسعيري، محمود راسخ‌فر، مريم يوسف، هاله هماپور، مجيد نظيمي، بهرام بهبهاني، داوود خيري و آيلار رياضي ازجمله بازيگراني هستند كه در اين مجموعه به ايفاي نقش مي‌پردازند.

 

كارگردان ستايش با فراموشي مي‌آيد

مجموعه تلويزيوني «فراموشي» به كارگرداني سعيد سلطاني براي پخش در نوروز امسال از شبكه تهران توليد شده است. اين سريال پيش از اين «پدر ناخوانده» نام داشت. از نام سابق سريال مي‌شد داستانش را هم حدس زد.

محمد كاسبي در اين سريال طنز نقش مردي بازاري و ثروتمند به نام حاج نقي را دارد كه به تنهايي در شهرستان روزگار مي‌گذراند. او در آستانه نوروز، در انتظار ديدار فرزندانش است، اما هرچه منتظر مي‌ماند خبري از آنان نمي‌شود.

به همين دليل حاج نقي كه دلتنگ و نگران فرزندانش است، تصميم مي‌گيرد راهي پايتخت شود تا ديداري با آنان تازه كند. برگ برنده سريال نويسندگي و كارگرداني آن است.

اميرمهدي ژوله نگارش متن‌ها را به عهده گرفته و سعيد سلطاني كارگردان مجموعه است. بينندگان تلويزيوني سعيد سلطاني را با سريال‌هاي پرمخاطبش مثل ستايش و پس از باران مي‌شناسند.

اين سريال ابتدا در لوكيشني حوالي منطقه اوين و هفت‌تير مقابل دوربين رفت و عوامل گروه درمنطقه پامنار مستقر شدند.

در مجموعه تلويزيوني «فراموشي»، محمد كاسبي، برزو ارجمند، مهران رجبي، رضا داوودنژاد، سحرجعفري جوزاني، فلامك جنيدي، محمد مهدوي، آتيه جاويد، الناز حبيبي نقش‌آفريني مي‌كنند.

 

سايه سلطان را در شبكه شما ببينيد

سريال «سايه سلطان» به كارگرداني مرتضي آتش زمزم در سه دوره گذشته، حال و آينده روي مي‌دهد و قرار است از شبكه تلويزيوني شما روي آنتن برود.

داستان اين سريال كه از توليدات صداوسيماي مركز اصفهان است، از جايي آغاز مي‌شود كه دختري فرانسوي با خيال اين كه اصليتي ايراني دارد در مقطع ۳۰ سال آينده ماجرايي را پيگيري مي‌كند.

ضمن اين كه شاهد زندگي شخصيتي تاريخي به نام ظل‌السلطان، پسر بزرگ ناصرالدين شاه و والي مستبد اصفهان نيز خواهيم بود و فضاي ۱۲۰ سال پيش و سال‌هاي آينده را نيز در آن مي‌بينيم.

جايي كه بشر به تكنولوژي‌هاي جالبي دست يافته است. بهزاد فراهاني، هوشنگ حريرچيان، بابك انصاري، اسماعيل موحدي بازيگران اين سريال هستند.

مجموعه‌هاي «شكرپنير» و «طبقه دوم» هم از اين شبكه پخش مي‌شود.

 

«جابر‌ بن حيان»‌به شبكه قرآن مي‌آيد

مجموعه تلويزيوني «جابر بن ‌حيان» به كارگرداني جواد افشار هر شب ساعت 20 از شبكه قرآن پخش مي‌شود. اكبر عبدي، حسن جوهرچي، عنايت بخشي و انوشيروان ارجمند بازيگران اين مجموعه اند... / سایت خبری بولتن

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------