ستاره های تصادفی ایران و جهان +عکساخبار فرهنگی - ستاره های تصادفی ایران و جهان +عکس

پل واکر ستاره سینمای هالیوود بر اثر تصادف رانندگی از بین رفت، درست مانند داستانی که هر از گاهی توی هالیوود تکرار می شود و دامن یکی از سوپراستارها را می گیرد.

مردم انگلیس آدم هایی خرافاتی هستند. برای همین وقتی آرون رمزی هفابک ولزی آرسنال مقابل کاردیف سیتی دو تا گل زد همه منتظر بودند تا یک جای دنیا آدم معروفی بمیرد! برای اینکه به عقیده آنها هر وقت رمزی موفق به گلزنی می شود، در همان روز یا یکی دو روز بعد از گلزنی اش یکی از چهره های سرشناس جهان می میرد. این را انگلیسی ها به چشم دیده اند.

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران


آنها می گویند اسامه بن لادن، معمر قذافی، استیو جابز، ویتنی هوستن و ... درست زمانی مردند که رمزی گل زده. انگلیسی ها آدم های خرافاتی هستند اما از قضا این بار هم حرفشان درست درآمده. رمزی گل زد و این بار پل واکر هنرپیشه محبوب آمریکایی با سر رفت توی درخت و خودش و ماشینش نابود شدند. یک تراژدی بزرگ دیگر توی دنیای آدم معروف ها. البته مرگ واکر را نمی شود هیچ جوری به گل رمزی نسبت داد. برای اینکه هالیوود هر از گاهی از این تصادف ها و بلکه بدترش را هم دیده، حتی بدون اینکه رمزی یک پاس گل هم داده باشد!


نیک هوگان * مجری و هنرپیشه معروف * 2007
پدرش هالک هوگان یکی از معروف ترین کشتی گیرهای دنیاست و خودش بازیگر و مجری تلویزیونی آمریکا. نیک هوگان اما در سرتاسر آمریکا به اینها معروف نیست. مردم او را به تصادف های عجیب و غریب با ماشین های مدل بالا می شناسند. به خصوص بعد از تصادف جنجالی سال 2007 که آقای بازیگر را مدتی به زندان فرستاد! پسر آقای کشتی گیر یک روز با دوست های محل سر ماشین باباها کل کل راه می اندازد و برای کم کردن روی پسر همسایه یک مسابقه برگزار می کند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
تویوتا دست نیک بود و دوج وایپر زیر پای پسر همسایه ولی به جای خط پایان نیک توی درخت کنار خیابان پیدا شد. البته خودش جان سالم به در می برد اما همراه 22 ساله او کنار دستش نشسته بود، قطع نخاع شد. نیک هم چند ماهی رفت زندان و دوباره برگشت سر همان کارهای سابقش. هر چند که بعد از آن کلی مشکلات روحی روانی پیدا کرده! او به خبرنگارها گفته بود به جای اینکه از کارش پشیمان باشد و نگران جوانی که روی تخت بیمارستان افتاده، همه اش توی فکر تویوتای دوست داشتنی پدرش بوده.

پل واکر * هنرپیشه معروف * 2013
همیشه توی کارهای خیریه دست داشت. آن روز هم آقای خوش قد و قامت هالیوود که دیگر همه او را به نام سریع و خشمگین می شناسند، داشت از یک برنامه خیریه برمی گشت. مراسمی برای جمع کردن کمک های نقدی برای توفان زده های فیلیپینی.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
واکر و دوستش تازه از محله خیریه بیرون آمده بودند و داشتند با پورشه گران قیمت دوست او توی سنتاکلاریتای کالیفرنیا دوری می زدند که یکدفعه ماشین از کنترل خارج شدو به تیر چراغ برق کنار مسیر برخورد کرد و در جا آتش گرفت؛ بدون اینکه واکر و دوستش حتی مجال باز کردن کمربندها را داشته باشند. می گویند شدت حادثه به قدری بود که هنوز ماموران پلیس نمی دانند واکر پشت رل نشسته بوده یا دوستش، برای اینکه به خاطر از بین رفتن کامل اجزای صورت و بدن توی آتش سوزی نمی شود آن دو را از هم تشخیص داد و باید با آزمایش دی ان ای از روی بافت دندان فهمید کدام جسد واکر است و کدام دوستش.

جیمز دین * هنرپیشه معروف * 1955
کمتر توی دنیای سینما اتفاق می افتد که یک بازیگر فقط با شش فیلم به یک اسطوره تبدیل شود اما این اتفاق برای جیمز دین افتاد. او در کمتر از پنج سال، یک ستاره بود. او یک جور دیگر هم توی هالیوود رکورددار است. آقای بازیگر که با فیلم شرق بهشت ستاره شد و با غول یک ستاره جهانی، اولین بازیگر سینماست که بعد از مرگش، نامزد جایزه اسکار شد. دین آنقدر زود به شهرت رسید که وقتی تصویر ماشین پورشه تکه و پاره اش روز 30 سپتامبر 1955 از شبکه های تلویزیونی پخش شد، کسی باور نمی کرد که بازیگر با سهل انگاری خودش مرده باشد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
خیلی ها شایعه کردند که ترمز ماشین او دستکاری شده و آنهایی که تحمل شهرت او را نداشتندت با دست بردن توی سیستم ترمز ماشینش کلک او را کنده اند! یک هفته قبل از تصادف الکس گینس بازیگر معروف و یکی از دوستان نزدیک دین درباره پورشه سواری آقای بازیگر به او هشدار داده بود: «وقتی این ماشین را سوار می شوی، مطمئن باشد که یک هفته دیگر جنازه ات را پیدا می کنند!» همین جمله های گینس برای مردم دلیل بود برای کشتن دین اما پلیس بعد از مدت ها تحقیق اعلامن کرد که دین 24 ساله فقط به دلیل عدم آشنایی با سیستم ماشین تازه اش یکراست توی تیر چراغ برق رفت و مرگش تقصیر هیچ کسی نیست.

ماشین او حکه این روزها به پورشه مرگ معروف شده، آنقدر برای طرفدارانش عزیز بود که قطعه های درب و داغان آن خیلی زود به میلیون ها دلار به فروش رفت. تا مدت ها عشق سرعت های آمریکایی و عاشقان پورشهاسپایدر تکه ای از ماشین دین را روی داشبورد می گذاشتند!

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
رایان دان * هنرپیشه و بدلکار * 2011
ستاره هالیوود که با مجموعه تلویزیونی کله خر به شهرت زیادی رسید، فقط 34 سال عمر کرد. رایان ساعت دو صبح توی شهر گاشن پنسیلوانیا داشت با سرعت 210 کیلومتر در ساعت به خانه می رفت که یکدفعه پورشه سیاهش با سر توی درخت کنار جاده رفت و قبل از اینکه رایان و دوستش فرصتی برای خارج شدن داشته باشند آتش گرفت.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
جسد رایان به قدری بد سوخته بود که فقط با استفاده از خالکوبی های روی بدنش توانستند او را بشناسند. البته آقای بدلکار از این جور تصادف ها کم نداشت؛ یک بار در سال 2005 تصادف خطرناکی داشت که منجر به مجروح شدنش از ناحیه پا شد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
پلیس پنسیلوانیا دیگر عادت کرده بود بود که هر بار پورشه سیاه رنگی را با سرعتی بالاتر از 200 کیلومتر در ساعت ببینند. می گویند رایان قبل از تصادف اصلا حال و روز نرمالی نداشته و همین حال خراب باعث شده او چندان به درخت سرخیابان بکوبد که حتی رئیس پلیس پنسیلوانیا هم به حرف بیاید و اعتراف کند که توی همه دوران خدمتش توی هیچ حادثه ای ندیده که ماشینی اینطور درب و داغان شود!

روان اتکینسون * هنرپیشه معروف هالیوود * 2013
روان اتکینسون بازیگر معروف نقش مستر بین از آن پوست کلفت های روزگار است. آقای کمدین تا حالا دو بار با ماشین های مدل بالایش تا پای مرگ رفته و برگشته. بار اول سال 1999 که با یک خودروی راور کوبید توی تیر چراغ بق و از قضا هیچ آسیبی ندید و بار دوم که با ماشین 4 میلیون دلاری اش رفت وسط باقالی ها! گویا مستربین بی هوش و حواس داشته توی کمبیچ شایر با مک لارن گرانقیمتش دوری می زده که یکدفعه کنترل فرمان از دستش خارج می شود.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
شاهدان صحنه می گویند ماشین آقای بازیگر چندین بار توی هوا معلق زد و بعد به درخت های کنار خیابان و تابلوی راهنمایی برخورد کرد و آتش گرفت. البته آقای بازیگر شانس آورده که بی هوش نشده و قبل از آتش گرفتن خودرو، از آن پیاده شده.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
می گویند اتکینسون بدون اینکه ذره ای نگران سوختن ماشینش باشد، کنار خیابان نشسته بود و برای مردم دست تکان می داد تا آمبولانس برسد! لابد برای اینکه توی پارکینگ خانه اتکینسون ماشین های زیادی وجود دارد. یک هوندا ان اس اکس، یک آئودی A8 و یک هوندا سویک هیبرید. می گویند اتکینسون از آن عشق سرعت هاست اما قول داده هیچ وقت سراغ پورشه نرود. برای اینکه می داند حتما با یک پورشه می میرد!

گریس کلی * همسر شاهزاده موناکو و هنرپیشه معروف * 1982
توی سال های اوج تلویزیون در دهه 50 میلادی وارد دنیای بازیگری شد و خیلی زود توانست به اوج برسد. داستان زندگی گریس کلی که در سن 20 سالگی به بازیگری معروف تبدیل شد، آنقدر عجیب و غریب است که به آن قصه پری ها می گویند. بازیگر معروف هالیوود از وقتی توی چشم ها افتاد که یک دل نه صد دل عاشق شاهزاده ریتر پرنس موناکو شد و فکر کرد او می تواند مرده ایده آلش باشد. آنقدر که بعد از ازدواج با او هالیوود را بی خیال شد و به قصر 235 اتاقه ای در سواحل دریای مدیترانه رفت.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
گریس اما خیلی زود از زندگی اشرافی خسته شد. 6 سال بعد او آلبرت، وارث تاج و تخت همسرش را به او تحویل داد و به همراه تنها دخترش، دوباره به هالیوود برگشت اما هیچ وقت به سینما برنگشت و دوباره با شاهزاده بداخلاق سر کرد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
می گویند شاهزاده موناکو بعد از به دنیا آمدن فرزنداول دیگر به فکر زن هنرمندش نبود، برای همین هم گریس کلی دچار افسردگی شدیدی می شود؛ آنقدر که حتی تا سال ها بعد هم مجبور بوده قرص های آرامش بخش استفاده کند. گویا همین قرص ها هم دست آخر کار دست خانم بازیگر می دهد. روز 13 سپتامبر سال 1982 وقتی که داشت به همراه دخترش از موناکو با ماشین راور گران قیمتش به مرز فرانسه می رسید تراژدی بزرگ هالیوود رقم خورد. سقوط به دره و مرگ گریس کلی 52 ساله!

لیندسی لوهان * هنرپیشه معروف * 2011
هنرپیشه معروف سینمای هالیوود هم نزدیک بود به سرنوشت پرنس دایانا گرفتار شود. لیندسی لوهان هم وقتی که داشت از دست خبرنگارهای سمج فرار می کرد، یک تصادف مهلک کرد و راهی بیمارستان شد.

 

خانم بازیگر از مراکز خرید بورلی هیلز کالیفرنیا، سوار بنز مشکی رنگش می شود و با سرعت عجیبی توی بلوار مشهور سان سنت جولان می داد که از پشت بدجوری به یک موستانگ نقره ای که بی حرکت ایستاده بود برخورد می کند. راننده موستانگ می گوید که لیندسی خودش از ماشین پیاده نشد و فقط مردی که در ماشین لیندسی نشسته بوده، از او معذرتخواهی کرده و به او یک شماره تلفن داده.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
توی یک ماه لیندسی دو بار تا پای مرگ رفت و برگشت. یک ماه قبل از این تصادف عجیب هم او با ماشین پورشه سیاهش داشت توی بزرگراه پسیفیک جولان می داد که یکدفعه به تابلوی راهنمایی خورد و کارش به بیمارستان کشید. خودش که می گوید به خاطر نقص فنی ماشین هایش این همه تصادف می کنند ولی بقیه فکر می کنند شایداین وسط الکل هم بی تقصیر نباشد. البته خانم بازیگر با سررشته ای که از ماشین ها دارد، حتما بهتر می داند. او توی پارکینگ خانه اش یک مجموعه دارد: یک کادیلاک اسکالید، یک پورشه 911، یک مازراتی کواتروپورت، یک فراری اسپایدر و یک رولز رویس فانتوم!

نگاهی به معروف ترین چهره های ایرانی که بر اثر تصادف کشته شدند
مرگ من تصادفی هست!
در کشوری مثل ما که مرگ بر اثر تصادف، آمار بالایی دارد، طبیعی است که چهره های سرشناسی هم بر اثر همین اتفاق جان باخته باشند چنانچه قرعه اولین قربانی تصادف با اتومبیل در تاریخ ایران هم به نام «غلامحسین درویش خان» استاد نام آشنای موسیقی زده شد. درشکه درویش خان در شب سرد 2 آذر 1305 شمسی در خیابان امیریه (کارگر فعلی) تهران با یک فورد تصادف کرد. شدت تصادف به حدی بود که دو اسب کالسکه در جا، جان دادند. استاد 54 ساله هم ضربه مغزی شد و بعد از 5 روز در بیمارستان نظمیه فوت کرد.

سلمان هراتی * آبان 1365 * رودسر
شاعری که حتی مرگش بر اثر تصادف را پیش بینی کرده بود. هراتی در حالی در 27 سالگی فوت کرد که اشعارش در حوزه ادبیات جنگ، مذهب و اجتماع به شدت مورد توجه قرار گرفته بود و از شاعران انقلابی به شمار می رفت؛ طوری که جزو 15 شاعر برتر حوزه دفاع مقدس انتخاب شد. او عصر جمعه 9 آبان سوار بر مینی بوس برای تدریس به مدارس روستا می رفت که مینی بوس به مینی بوس دیگر خورد و او جان داد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
سیروس قایقران * فروردین 1377 * امامزاده هاشم
کاپیتان پرآوازه تیم ملی فوتبال که گل حیاتی اش در نیمه نهایی بازی های آسیایی پکن، راه را برای اولین قهرمانی فوتبال ایران در آسیا در بعد از انقلاب باز کرد. قایقران، تنها کاپیتان تیم ملی بود که هیچ وقت پیراهن استقلال و پرسپولیس را نپوشید. او در 37 سالگی همراه با زن و بچه و برادرزنش، با رنو به سمت انزلی می رفت که در امامزاده هاشم رشت با یک خاور تصادف کرد. در این تصادف، خودش و پسر 8 ساله اش، راستین فوت کردند.

پوپک گلدره * شهریور 1384 * سی سنگان نوشهر
نرگس ناکام سریال نرگس سیروس مقدم. گلدره با اینکه در موج مرده ابراهیم حاتمی کیا، ساعت خوش مهران مدیری و دنیای شیرین دریا بهروز بقایی بازی کرده بود اما بازیش در نرگس و همزمانی آن با تصادفش، ماجرای او را تراژیک کرد. گلدره در میانه ساخت سریال نرگس، چند روز مرخصی گرفت و به شمال رفت. او سوار یک پیکان بود که راننده به سمت چپ منحرف شد و به یک پژو آردی خورد. در این تصادف خونین، 7 نفر کشته شدند و گلدره هم ضربه مغزی شد و به کما رفت. این بازیگر 35 ساله تا 27 فروردین 1385 در بیمارستان مهر تهران دوام آورد اما سرانجام بعد از 6 ماه تسلیم مرگ شد. جای او را در قسمت 36 سریال 80 قسمتی نرگس، ستاره اسکندری گرفت.

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
آیدین نیکخواه بهرامی * دی 1386 * نمک آبرود
برادران نیکخواه بهرامی، چند ماه قبل در ژاپن، نقش مهمی در قهرمانی بسکتبال ایران در آسیا داشتندو مجوز حضور در بازی های المپیک پکن را شکار کرده بودند. به نظر می رسید آیدین و صمد که کاپیتان تیم ملی بود، خودشان را برای پکن آماده کنند اما ماشین او به گارد ریل حاشیه کمربندی نمک آبرود خوردو باعث شد تا در 25 سالگی، درجا جان بدهد و تیم ملی بسکتبال ایران، شماره 9 اش را از دست بدهد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

 
عباس امیری مقدم * اسفند 1389 * فومن
عباس امیری‌ را با صدای خاص و بازیش در «کاهن اعظم معبد آمون» و «ابوموسی اشعری» به یاد می آوریم. مردی که بازی کم ولی موثری در آثار مشهور داشت و تا همین سه هفته پیش او را در آخرین کارش (کلاه پهلوی) می دیدیم. او ساکن رشت بود، بعد از پایان کارش در پروژه «صبح بخیر سرکار» به دلیل لاغزندگی جاده تصادف می کند. می گویند تصادف آنقدرها هم جدی نبوده ولی سکته قلبی مزید بر علت می شودو امیری در بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم می کند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تصادف بازیگران

اخبار فرهنگی -  همشهری جوان,برترینها

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------