آخرین اخبار فرهنگی - هنری

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

تصویر کمتر دیده شده سحر دولتشاهی و حامد بهداد در پشت صحنه یک فیلم

فیلم سینمایی «مفت بر» به تهیه کنندگی حسین فرحبخش و کارگردانی عادل تبریزی آماده نمایش شد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از…

توضیحات مدیر اداره کتاب درباره سانسور ۱۰۰ صفحه از کتاب خسرو معتضد سانسور کتاب خسرو معتضد,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
محمدعلی مرادیان مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این اظهارات معتضد نوشت:‌ هیچ کلمه‌ای از نگارشات آقای معتضد اصلاحیه نداشته است اصلاحیات مربوط به اصل خاطرات دو شخصیت جم پدر و پسر است. 

به گزارش تسنیم‌,محمدعلی مرادیان مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این اظهارات معتضد نوشت:‌ هیچ کلمه‌ای از نگارشات آقای معتضد اصلاحیه نداشته است اصلاحیات مربوط به اصل خاطرات دو شخصیت جم پدر و پسر است.

 

در روزهای گذشته خسرو معتضد تاریخ نویس در برنامه برمودا درباره ممیزی کتابش گفت:  کتابی درباره فرسدون جم نخست وزیر رضا شاه نوشتم که گفتنه اند 100 صفحه باید کم شود.

 

محمدعلی مرادیان مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این اظهارات معتضد نوشت:‌ «پیرو سخنان آقای معتضد عزیز؛ اولا شرط هرکاری انصاف است چه در نقل وقایع چه در تدریس تاریخ؛ دوما، هیچ کلمه‌ای از نگارشات آقای معتضد در این اثر اصلاحیه‌ای نداشته است، اصلاحات مربوط به اصل یادداشت‌های جم پدر و جم پسر است، آقای معتضد حدود دویست صفحه عین خاطرات جم‌ها را آورده است و در انتها چند صفحه‌ای هم مطالب را تفسیر کردند.

 

مطالبی که اصلاحیه داشته است متن خاطرات این دو شخصیت و بر مبنای مصوبه اصلاحی 660 است، از توهین به نهضت امام خمینی(ره) و انقلابیون تا تطهیر پهلوی‌ها تحریف تاریخ معاصر و هیچ کدام از مطالب آقای معتضد مورد نظر اداره کتاب نیست.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------