۸ سریال برتر سال ۲۰۲۴ تاکنون که باید ببینید؛ از Hazbin Hotel تا Masters of the Airسریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

روزیاتو/سال ۲۰۲۴ با سریال های تلویزیونی جدید فوق العاده ای که در ماه های ابتدایی اش منتشر شد، سال بسیار خوبی در حوزه سریال های جدید بوده است. در کنار بازگشت سریال هایی که فصل‌های جدید هیجان‌انگیز را منتشر می‌کنند، سریال های جدید جالبی نیز در سال ۲۰۲۴ تاکنون منتشر شده اند که ردپای خود را در چشم‌انداز پخش تلویزیونی تثبیت کرده اند. این سریال ها از کمدی گرفته تا مهیج و درام، تا داستان های درگیر کننده ذهن، ژانرها و حوزه های مختلفی را شامل می شوند.

 
سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

در بسیاری از سریال های کاملاً جدید در سال ۲۰۲۴ تاکنون ترند خاصی وجود دارد: این سریال ها در واقع اسپین‌آف‌ هستند، داستان هایی که پس از وقفه‌های طولانی ادامه می‌یابند یا داستان‌هایی بر اساس فیلم‌ها یا سریال‌هایی که قبلاً منتشر شده اند. با این حال، چند مورد از این سریال ها، مفاهیم کاملاً جدیدی دارند. و تنها چیزی که در همه این سریال های جدید مشترک است این است که ارزش وقت شما را دارند. هر کدام از این سریال ها این پتانسیل را دارند که به داستان محبوب بینندگان امسال و پس از آن تبدیل شوند. بدین بهانه در ادامه این مطلب شما را با ۸ سریال برتر سال ۲۰۲۴ تاکنون آشنا خواهیم کرد.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۸- Hazbin Hotel (2024)

 

حتی دختر شیطان هم ایمان دارد که هرکسی را می توان اصلاح کرد. این گزاره به حدی قابل قبول است که در سریال انیمیشن هتل هازبین، چارلی مورنینگ استار، که به پرنسس جهنم نیز معروف است، تصمیم می گیرد یک مرکز توانبخشی در اعماق دنیای مردگان جهنمی ایجاد کند. امید او این است که به جای نابود کردن آنها به دلیل ازدحام جمعیت، حداقل چند روح شکنجه شده را به بهشت ​​بفرستد. با این حال، خامی و بی تجربگی او می تواند سقوطش را در پی داشته باشد و هیچ کس بیشتر از رادیو دیمون آلاستور که موافقت می کند به چارلی کمک کند، نمی خواهد این موضوع را ثابت کند. چیزی که پرنسس نمی داند این است که او مخفیانه فقط می خواهد ببیند که نقشه او تا چه اندازه اشتباه پیش می رود.

سریال هتل هازبین یک کمدی موزیکال انیمیشن بزرگسالانه است، بنابراین در حالی که تم سریال تاریک و تکان دهنده به نظر می رسد، تصویرسازی صورت گرفته به زیبایی حالت های بیمارگونه و خنده دار را در هم می آمیزد. این مجموعه پس از عرضه آزمایشی اپیزود اول در یوتیوب به شهرت رسید، در حالی که کل بودجه پروژه توسط فالوورهای Patreon تامین شده و انیماتورهای مستقل آن را تولید کرده اند. بعد از فصل اولی که ۹ اپیزو داشت، هتل هازبین برای فصل دوم تمدید شده است. منتقدان این سریال را به خاطر منحصر به فرد بودن، انیمیشن جذاب، آهنگ های به یاد ماندنی و صداپیشگان فوق العاده اش که شامل استفانی بئاتریز، کیت دیوید، کیمیکو گلن و الکس برایتمن است، ستایش کرده اند.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۷- Mr. & Mrs. Smith (2024)

 

به عنوان یک یک موفقیت غافلگیرکننده، طرفداران در مورد کیفیت این سریال تلویزیونی جاسوسی اقتباسی از داستانی بر اساس فیلمی در سال ۲۰۰۵ که برد پیت و آنجلینا جولی در نقش شخصیت‌های اصلی بازی داشتند مطمئن نبودند. اما نقدها برای Mr. & Mrs. Smith بسیار مثبت بوده است. نقش های اصلی این سریال را دونالد گلاور و مایا ارسکین ایفا می کنند که نقش مایکل و آلانا را بر عهده دارند، دو مامور مخفی که در نقش یک زوج متاهل به نام های جان و جین اسمیت ظاهر می شوند. این سریال درگیری آنها را در ماموریت های خطرناک مختلف و در عین حال تلاش برای حفظ ظاهر را به تصویر می کشد. با این حال، احساسات عاشقانه آنها نسبت به یکدیگر شروع به ایجاد مانع بر سر راه کارشان می کند.

 

آقا و خانم اسمیت به زیبایی سکانس های اکشن و مبارزه پرتنش را با طنز گزنده ای ترکیب می کنند. این دو شخصیت اصلی به دلیل جذاب بودن مورد تحسین قرار گرفته اند، شخصیت هایی که کشش متقابلشان باعث می‌شود که تماشای این سریال لذت‌بخش باشد، زیرا این دو در انواع درگیری ها و سروصداها مشارکت می کنند. این سریال به ادعایDeadline، یکی از پنج سریال برتر پرایم ویدیو است که تا به حال در ایالات متحده شروع شده است، و بدین ترتیب، احتمالاً آقا و خانم اسمیت شاهد تمدید برای فصل دوم باشد.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۶- Constellation (2024)

 

تصور کنید که از فضا به زمین برگشته اید و می بینید که همه چیز عوض شده است، اما شما تنها کسی هستید که این تغییر را می بینید. جنبه هایی از زندگی وجود دارد که منطقی نیست، و حتی فرزند شما نیز فرد مناسبی به نظر نمی رسد. این همان اتفاقی است که برای جو در سریال صورت فلکی می افتد، فضانوردی که پس از انجام ماموریتی که به شدت شکست خورده، به خانه بازمی گردد. اما در حالی که جو سعی می کند بار دیگر خود را با جامعه و زندگی خانوادگی اش وفق دهد، متقاعد شده است که بخش هایی از زندگی اش گم شده و دیگر مانند گذشته نیست. حتی بخش هایی از زندگی اش که هنوز پابرجا مانده اند نیز درست به نظر نمی رسند. چیزی ناخوشایند وجود دارد، و او نمی تواند دقیقاً به آن اشاره کند. به نظر می رسد که احتمالاً یک دلیل شوم برای همه اینها وجود داشته باشد، و جو ناامیدانه در تلاش است تا قبل از اینکه عقلش را از دست بدهد، به عمق ماجرا پی ببرد.

 

اپل با سریال Severance یک تریلر روانشناختی هیجان‌انگیز را ارائه کرد و این سرویس استریم با Constellation یک بار دیگر این کار را تکرار کرده است. از نقش آفرینانی که شامل بازیگران با استعدادی مانند جاناتان بنکس، نومی رپس و جیمز دوآکری می‌شوند تا خط داستانی جذاب، این سریال در تمام طول مسیر روایتش، توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. در حالی که به دلیل سرعت روایت بسیار کند و حتی گیج کننده اش مورد انتقاد قرار گرفته است، ترسناک بودن کلی طرح داستان، جنبه ترسناک جالبی را نیز به سریال می بخشد که برای برخی به طور ویژه جذاب است، اگر چه همزمان کمی ترسناک نیز هست.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۵- Ted (2024)

 

هر کسی که عاشق فیلم های تد و تد ۲ باشد، از دیدن سریال تد لذت خواهد برد. این سریال یک حس کمدی سنتی دهه ۹۰ ی را دارد، اما در واقع چیزی غیر کاملاً متفاوت از این است. گول نخورید، زیرا این سریال مملو از مکالمات و مضامین نامناسب و همچنین انبوه فحاشی است. به عنوان یک پیش درآمد بر نسخه های سینمایی، این سریال داستان یک خرس عروسکی حساس به نام تد را روایت می کند که با بهترین دوستش جان و بقیه اعضای خانواده بنت بزرگ می شود. همه هیاهوها در مورد زنده شدن او به پایان رسیده است و اکنون تد فقط به جان کمک می کند تا برای عبور از چالش های معمولی دوران بلوغ به او کمک کند، اگرچه او اغلب در این زمینه تاثیر زیادی ندارد. هنگامی که او مجبور می شود با جان به دبیرستان برود، اتفاقات عجیب و غریب اما بامزه زیادی رخ می دهد.

 

تد عمیقاً خنده‌دار و بامزه است و هر قسمت موضوع متفاوتی را ارائه می‌کند، از اینکه جان برای اولین بار مواد مخدر را امتحان کرد تا برخورد با قلدرها، قرار ملاقات، و حتی رفتن به نمایش رقص مدرسه. در حالی که تد و جان چهره‌های اصلی داستان هستند، بازیگران نقش مکمل صحنه‌هایی از سریال را از آنِ خود می کنند، از جمله پدر عبوس و نژادپرست جان به نام متی، و مادر عمیقاً مذهبی، بیش از حد معتقد و بیش از حد شاد او سوزان. بلر، پسر عموی در سن دانشجویی جان، فمینیستی که به نظر می رسد متعلق به قرن بیست و یکم است، رنگ و بویی خاص به سریال می بخشد. سث مک فارلین بار دیگر صداپیشگی شخصیت تد را بر عهده دارد و مکس بورکهلدر کار فوق‌العاده‌ای را با به تصویر کشیدن جان با لهجه سنگین بوستونی (نسخه جوان‌تر شخصیت مارک والبرگ در نسخه های سینمایی) انجام می‌دهد. تد پر از فحاشی و در عین حال به شکل خوشایندی نوستالژیک است.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۴- Masters of the Air (2024)

 

Masters of the Air که به عنوان یک سریال متعلق به فضایی مشترک با سریال های Band of Brothers و The Pacific ساخته و منتشر شد، گروهی از مردان را دنبال می‌کند که با نام گروه صدم بمب افکن در طول جنگ جهانی دوم شناخته می‌شوند. در شرایطی که آنها ماموریت های خطرناکی را آغاز می کنند، بینندگان لحظات پرتنش و گاهی عمیقاً شخصی را نیز دنبال می کنند. کار تیمی هرگز اینقدر مهم نبوده است، به خصوص وقتی زندگی ها در خطر است.

 

سخت است سریالی بتواند به اندازه اربابان آسمان بازیگران طراز اول داشته باشد، بازیگرانی که شامل آستین باتلر، کالوم ترنر، آنتونی بویل و بری کیوگان می شود، که همگی در حال حاضر در اوج دوران بازیگری خود هستند.. این سریال هم ادای احترامی به مردانی در دنیای واقعی است که زندگی خود را به خطر انداخته اند، که برخی از آن ها زنده نماندند، و هم داستانی هیجان انگیز و احساسی. Masters of the Air با پتانسیل قرار گرفتن در بین بهترین سریال های جنگی تاریخ، ناامیدتان نخواهد کرد. با توجه به اینکه تام هنکس و استیون اسپیلبرگ پشت این پروژه هستند، جای تعجب نیست که سریال اربابان آسمان تا این حد موفق بوده است.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۳- True Detective: Night Country (2014-2024)

 

از نظر فنی فصل چهارم سریال آنتالوژی کارآگاه حقیقی در شرایطی منتشر شد که طرفداران پنج سال منتظر ماندند تا فصل جدیدی به نتیجه برسد. این اتفاق در نهایت افتاد و نام آنTrue Detective: Night Country شد. با بازیگران و محیطی کاملاً جدید، مانند فصول قبلی، این فصل نیز داستان دو کارآگاه را دنبال می کند که در حال بررسی ناپدید شدن مرموز هشت مرد از یک ایستگاه تحقیقاتی محلی در آلاسکا هستند. هرچه این دو در تحقیقات خود عمیق‌تر می‌روند، این پرونده وحشتناک تر و گیج‌کننده‌تر می‌شود، و ارتباطات نگران‌کننده‌ای با پرونده قبلی مربوط به یک زن گمشده پیدا می کند.

 

این فصل از True Detective مفهوم عناصر فراطبیعی را به داستان تزریق می‌کند و باعث می‌شود که در حوزه درام های جنایی آنتالوژی از دیگران متمایز باشد. شاید این سریال بهترین فصل در میان چهار فصل کارآگاه حقیقی پخش شده تاکنون نباشد، اما جودی فاستر و کالی ریس در نقش کارآگاهانی که در تقابل با یکدیگر هستند، بازی های استثنایی ارائه می دهند، در شرایطی که هر دو با شیاطین شخصی شان درگیرند که تلاش دارند بر آن ها غلبه کنند. این فصل ترسناک و دارای عناصر زیادی از ژانر وحشت است، بیش از هر فصل دیگری از کارآگاه حقیقی، به اندازه ای که تقریباً آن را به عنوان سریالی در ژانر وحشت رده بندی می کند.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۲- The Walking Dead: The Ones Who Live (2024)

 

احتمالاً موردانتظارترین اسپین آف در فرنچایز رو به رشد مردگان متحرک، سریال The Walking Dead: The Ones Who Live سرانجام به سوالاتی که طرفداران سال ها منتظر پاسخشان بودند پاسخ می دهد: ریک گرایمز در تمام این مدت کجا بوده است و چرا سعی نکرده است به خانه بازگردد؟ این سریالی جاهای خالی زیادی از داستان مردگان متحرک را پر می کند و در عین حال به طور خلاصه سفر شریک زندگی اش میشون برای یافتن او می پردازد، و اتفاقاتی که بعد از دیدار دوباره این دو رخ می دهد.

 

برخلاف دیگر سریال های دنیای مردگان متحرک، سریال، The Walking Dead: The Ones Who Live نیز یک داستان عاشقانه درباره دو نفر است که بر خلاف همه احتمالات و موانع به هم رسیده و در تلاش برای یافتن عشقی هستند که در گذشته داشته اند، در شرایطی که در محاصره مرگ، ویرانی و دشمنان قدرتمند هستند. بله، ریک و میشون قبلاً با شرورهای ترسناکی روبرو شده‌اند، اما هیچ‌کدام به اندازه ارتش جمهوری مدنی (CRM) قدرتمند و خطرناک نبودند – حتی نیگان. The Walking Dead: The Ones Who Live رکورد بینندگان را در فصل اولش برای AMC شکست و با امتیاز ۸۹ درصد از منتقدان راتن تومیتوز، بهترین امتیاز را در میان اسپین آف های سریال اورجینال مردگان متحرک در اختیار دارد.

 

سریال های تلویزیونی جدید,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ۱- Shōgun (2024)

 

در سال ۱۹۸۰ سریالی بر اساس رمان جیمز کلاول به همین نام ساخته شد و اکنون سریال شوگان در قالب یک درام تاریخی جدید بازسازی شده است. داستان، بر اساس ماجراهای تاریخی واقعی زندگی سه شخصیت است. جان بلکثورن یک ملوان انگلیسی است که کشتی او در ژاپن به ساحل می رسد. لرد توراناگا یک جنگ سالار قدرتمند با رقبایی به همان اندازه قدرتمند است. و لیدی ماریکو یک سامورایی است که از خانواده ای مرفه و نجیب زاده می آید اما شرافت خانوادگی اش را از او گرفته و اکنون جایگاهی دون پایه دارد. این سه شخصیت متفاوت با هم همراه شده و تلاش دارند تا در دورانی خطرناک به مقابله با دشمنانشان بروند.

 

با شباهتی خاص و جذاب به سریال بازی تاج و تخت، طرفداران آن سریال محبوب که منتظر سریال جدیدی برای پر کردن جای خالی دنیای وستروس بودند، از شوگان لذت خواهند برد. داستان این سریال ژاپنی بسیار متفاوت است، اما با مناظر بسیار زیبا، صحنه‌های مبارزه فراوان و بازی های شگفت‌انگیز، به همان اندازه جذاب است. چیزی که این سریال را جذاب تر می کند این است که هر شخصیت بر اساس شخصیتی واقعی ساخته شده است. شخصیت بلکثورن بر اساس دریانوردی انگلیسی به نام ویلیام آدامز خلق شده است. لرد توراناگا بر اساس شخصیت بنیانگذار اولین شوگان به نام توکوگاوا لیاسو ساخته شده؛ و شخصیت بانو ماریکو نیز از شخصیت هوسوکاوا گراسیا الهام می گیرد، یک گروگان سیاسی و عضوی از خانواده اشرافی آکچی در دهه ۱,۵۰۰ میلادی در ژاپن. وقتی تاریخ واقعی که الهام بخش ساخت این سریال شد را مطالعه می کنید، داستان آن برایتان جذاب تر و هیجان انگیزتر خواهد شد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------