آغاز جلسه دستمزد ۹۹ با حضور شرکای اجتماعی/ اصرار کارفرمایان بر رشد ۱۵ درصدی مزداخبار,اخبار اقتصادی,جلسه شورای عالی کار
دویست و نود و یکمین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت،تشکل های کارگری و کارفرمایی با موضوع تعیین حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۹ درمحل این وزارتخانه در حال برگزاری است.

به گزارش تسنیم، دویست و نود و یکمین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت،تشکل های کارگری و کارفرمایی با موضوع تعیین حقوق و دستمزد سال 1399 درمحل این وزارتخانه در حال برگزاری است. 

 

همان گونه که شریعتمداری در حاشیه آخرین نشست شورای عالی کار از برگزاری جلسه بعدی شورا در فروردین ماه خبر داده بود، این جلسه ، امروز از ساعت 18 درمحل این وزارتخانه با حضور نمایندگان کارگران،کارفرمایان و دولت در حال برگزاری است. 

 

آخرین نشست، 29 اسفند ماه سال 98 بود که  وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی در پایان این نشست در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مباحث پیشرفت خوبی داشت، نظر ها و دیدگاه ها در طول مدت مذاکرات به هم نزدیک شد.

 

به گفته وی، در شرایط خاصی که بر جلسه حاکم بود نقطه نظراتی که گروه کارگری و کارفرمایی داشتند به این تفاهم رسیدند که بهتر است برای دستیابی به حصول نتیجه درباره تعیین حقوق و دستمزد تا فروردین ماه صبر کرد.

 

اصرار کارفرمایان بر رشد ۱۵ درصدی مزد/ کارگران: ماده ۴۱ اجرا شود

آنطور که خبرنگار مهر از داخل جلسه کسب اطلاع کرده، نمایندگان کارفرمایی همچنان بر افزایش ۱۵ درصدی دستمزدها اصرار دارند.

 

این در حالیست که نمایندگان کارگری تاکید دارند که تنها بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، دستمزد باید تعیین شود.

 

بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، دستمزد کارگران باید متناسب با نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی آماری و محاسبه هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری افزایش یابد؛ هزینه سبد معیشت سال ۹۹ کارگران ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان برآورد شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------