چرا در ۲۴ ساعت گذشته روند بیت کوین نزولی شد؟بیت کوین،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین حدود ۱۰ درصد سقوط کرده و رقم ۳۲ هزار و ۳۱۸ دلار را لمس کرد.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، قیمت بیت کوین در معاملات امروز بیشترین افت روزانه طی حدود دو هفته اخیر را به ثبت رساند که دلیل اصلی آن نگرانی‌ها در بازار نسبت به رویکرد آمریکا در قبال اجرای سیاست‌های پولی و تداوم تنگ‌تر شدن عرصه برای مبادله ارزهای مجازی در چین بوده است.

 

بیت کوین امروز با افت حدود ۱۰ درصدی رقم ۳۲ هزار و ۳۱۸ دلار را لمس کرد که بدترین افت روزانه از روز ۲۸ می تاکنون محسوب می‌شود. دیگر ارزهای مجازی هم در معاملات امروز منفی بودند به گونه‌ای که ۱۰ ارز برتر بازار هر کدام بین ۷.۳ تا ۱۲.۹ درصد نسبت به ۲۴ ساعت پیش ریزش داشتند. 

 

افزایش برخورد با معاملات بیت کوین و استخراج این ارز مجازی در چین از جمله مهم‌ترین دلایل افت قیمت بیت کوین بوده است، به گونه‌ای که در روزهای گذشته دولت چین تعدادی از حساب‌های مربوط به معاملات ارزهای مجازی در یکی از شبکه‌های اجتماعی این کشور به نام «وی‌بو»، که شبیه توئیتر عمل می‌کند را بسته است.

 

ژهان چو، مدیر یک شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی واقع در هنگ کنگ به نام کنتیک، در این باره می‌گوید: چین به اعمال فشار بر ارزهای مجازی از طریق ممنوع کردن استخراج این ارز مجازی و حذف حساب کاربری فعالان این بازار در وی‌بو ادامه می‌دهد. این نشان دهنده سخت‌تر شدن کار در حوزه ارزهای مجازی در داخل چین است. 

 

سرمایه گذاران در این بازار همچنین پیگیر سیاست‌های پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا هستند که می‌تواند در این بازار اثر منفی بگذارند. 

 

ممکن است بانک مرکزی آمریکا به سمت اجرای سیاست‌های انقباضی و کنار گذاشتن سیاست‌های تسهیلی و انبساطی پولی بروند. 

 

یکی دیگر از مسائلی که در بازار امروز توجه سرمایه گذاران را به شدت جلب کرد، اعلام دادگستری آمریکا مبنی بر بازپس گرفتن باج بیت‌کوینی بود که چند هفته پیش به هکرهای حمله کننده به شبکه توزیع سوخت این کشور پرداخت شده بود.

 

 دونالد ترامپ: بیت کوین یک کلاهبرداری بزرگ است

دونالد ترامپ که یکی از بزرگترین سرمایه داران امریکایی است و در سالهای گذشته در بازارهای مختلفی سرمایه گذاری کرده بود در پاسخ به این سوال که آیا در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کرده است یا خیر گفت: «بازار بیت کوین بازارهای بی ارزش است. یک سال قبل ارزش هر بیت کوین ۶ هزار  دلار بود و در ماه های اخیر تا ۸۵ هزار دلار رسید. حال که گزارش ها از افت ارزش بیت کوین ها حکایت دارد، ارزش هر بیت کوین به ۳۵ هزار دلار رسیده است ولی هیچ دلیلی برای افزایش ارزش ان وجود دارد. بیت کوین کالای بی ارزشی است و رشد قیمت ان یک کلاهبرداری محض است.»

 

 او با تاکید بر این نکته که در بازار بیت کوین تا کنون سرمایه گذاری نکرده است و از این پس هم وارد  این بازار نخواهد شد گفت: «در شرایط فعلی به نظر من سرمایه گذاری در بازار سهام هم کاردرستی نیست زیرا ارزش سهام بسیار بالا است و احتمال کسب  سود در این بازار کم است. از نظر من سرمایه گذاری زمانی می تواند نتیجه مثبت داشته باشد که در زمان مناسب انجام شود و در شرایط بحرانی کنونی که در نتیجه همه گیری کرونا ایجاد شده است، سرمایه گذار حرفه ای باید برای ورود به هر بازار تامل کند.»

 

دونالد ترامپ در این مصاحبه بیت کوین را تهدیدی علیه سلطه دلار در اقتصاد دنیا معرفی و تاکید کرد:« من بر این باورم دلار باید بتواند به عنوان ارز مرجع در اقتصاد دنیا فعالیت کند و سهم ان در تجارت دنیا بالاتر از دیگر ارزها باشد. در سالهای اخیر بیت کوین در حال تبدیل  شدن به یک رقیب سرسخت برای دلار است و می تواند خطر بزرگی برای این بازار ایجاد کند به همین دلیل باید با رشد ان مقابله کرد.»

 

او ادامه داد: «من از قانونگداران می خواهم که قانون های سرسختانه ای برای نظارت بر بازار بیت کوین ایجاد کنند و امکان کسب سودهای کلان و یک روزه را از بین ببرند. این سیاست می تواند از رشد بی حد و حصر ارزش بیت کوین بکاهد و جهان را به مکانی امن تر برای سرمایه گذاری تبدیل کند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------