آخرین اخبار اقتصادی

خرید مسکن,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

نماینده مجلس: مردم خرید مسکن را رویا می‌دانند/ میزان اجاره‌بها ۵۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: امروز گرانی و بالا بودن مسکن و اجاره وحشتناک است، مردم خرید مسکن را رویا می دانند…

جزئیات تازه درباره سهام عدالت جدیدسهام عدالت،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
به نظر می‌رسد پرونه سهام عدالت در امسال بسته شده است. برای سال آینده نیز حدود چند میلیون نفر سود دریافت می‌کنند و قرار است به حدود ۱۰ میلیون نفر سهام عدالت جدید داده شود.

به گزارش تجارت نیوز، با واریز سود سهام عدالت، پرونده این سهام در سال جاری بسته شده است. سهامداران امروز مبلغ سود قابل توجهی دریافت کردند.

 

بیش از ۴۹ میلیون نفر سهام عدالت دارند که ۴۳ میلیون نفر آن سود سهام دریافت کردند. مابقی نیز یا از جمله سهامداران فوت شده بودند یا شماره حساب و شماره شبا آن مشکل داشت. البته برخی نیز با مشکل مسدودی یا راکد بودن حساب مواجه بودند.

 

برخلاف این که وعده داده شده بود که به گروهی از متقاضیان، سهام عدالت جدید پرداخت می‌شود اما این کار انجام نشد. در واقع امسال هیچ سهامدار جدیدی به ۴۹ میلیون سهامدار اضافه نشد.

 

بنابراین چند میلیون سهامداری که سودی را دریافت نکرده‌اند، در سال آینده سود می‌گیرند.

 

در خصوص سهام عدالت جدید نیز، پس از کش و قوس‌های فراوان، نمایندگان مجلس اعطای سهام عدالت به جاماندگان در سال آینده را تصویب کردند.

 

قرار است سهام عدالت جدید به مددجویان جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افرادی که از این حمایت دولتی برخوردار نشده‌اند، پرداخت شود.

 

تعداد کل کسانی که در حال حاضر سهام عدالت دارند حدود ۴۹ میلیون نفر است. برآورد می‌شود ۲۰ میلیون نفر جزو جاماندگان باشند و از خرداد سال ۱۳۹۹ به طور جدی پیگیر سهام هستند.

 

نمایندگان مجلس به جاماندگان وعده دادند که درباره ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان در سال آینده تعیین‌ تکلیف می‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------