توصیه هایی برای افزایش عمر قطعات خودروامروزه با افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو مصرف کنندگان به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند عمر مفید قطعات خودرو خود را افزایش دهند. پیش از آنکه بخواهیم در این مورد صحبت کنیم و توصیه هایی را ارائه دهیم باید بگوییم که هر قطعه خودرو حتی اگر که صد درصد اصل باشد یا حتی اگر که بسیار خوب از آن مراقبت شود باز هم روزی خراب خواهد شد و هر قطعه ای عمر مفیدی دارد اما اگر که از آن خوب نگهداری شود میتوانند بیشتر عمر کند در ادامه توصیه هایی را به شما ارائه خواهیم داد تا بتوانید با خرید لوازم یدکی خودرو عمر قطعات خودروی خود را افزایش دهید.

 

توصیه هایی برای افزایش عمر قطعات خودرو,افزایش عمر قطعات خودرو,خرید لوازم یدکی خودرو عمر قطعات خودرویی

توصیه هایی برای افزایش عمر قطعات خودرو

 

۱- فیلترهای خودرو را سر وقت عوض کنید

فیلتر های خودرو را سعی کنید که در زمان مناسب تعویض کنید این گونه میتوانید عمر موتور را افزایش دهید فیلتر روغن و فیلتر هوای خراب میتوانند سلامت موتور را تهدید کنند به همین خاطر سعی کنید که فیلتر ها را در زمان مناسب عوض کنید.

 

۲- به موتور فشار زیاد وارد نکنید

سعی کنید که به موتور خودرو فشار مازاد وارد نکنید به هر حال به هرچیزی که بیش از حد فشار وارد کنید نتیجه کار به کوتاه شدن عمرش منجر میشود. سعی کنید در این خصوص رانندگی نرمالی داشته باشید و به موتور بیش از حد فشار وارد نکنید دستی کشیدن های بی جا ترمز های سریع و بی جا فشار دادن پدال گاز با تمام قدرت یا به صورت مداوم گاز دادن و ترمز کردن همه و همه این موارد برای موتور اصلا خوب نیستند و از عمر مفید موتور کم میکنند سعی کنید در این خصوص رانندگی آرام و نرمالی داشته باشید و محدوده سرعت خود را تنظیم کنید.

 

البته یک نکته را هم باید به یاد داشته باشید که در این خصوص تعمیر کاران میگویند که اگر چنانچه که در طی مدتی طولانی دور موتور را به محدوده قرمز نرسانید به گونه ای دیگر ممکن است به خودروی خود آسیب بزنید در این خصوص صاحب نظران معتقداند که در این صورت ممکن است که کربن در سوپاپ های خودرو را بپوشونند و نتیجه ان احتراق ناقص میشود که باز هم ممکن است اینگونه به موتور آسیب وارد شود برای جلوگیری از این کار سعی کنید در زمان هایی که ترافیک نیست و جاده خلوت است برای چند ثانیه ای دور موتور را به محدوده قرمز برسانید فقط نکات ایمنی را فراموش نکنید.

 

۳- از کولر خودرو استفاده کنید

بعضی از افراد حتی در روز های تابستانی هم کولر خودرو را روشن نمیکنند ممکن است از یک دیدگاه این امر باعث کاهش مصرف سوخت شود اما از طرفی دیگر این امر باعث میشود که گاز کولر خودرو زودتر تخلیه کند و یا لوله های کولر نشتی بگیرد پس سعی کنید هر از چندگاهی یک بار از کولر خودرو استفاده کنید.

 

۴- شمع و وایر خودرو را چک کنید

شمع ها و وایر ها از آن دسته از قطعاتی هستند که باید حتما آنها را چک کنید البته اگر که کمی در مکانیکی یا از خودرو اطلاعات داشته باشید خودتان هم میتوانید سلامت آنها را چک کنید شمع خراب میتواند موجب احتراق ناقص شود همچنین یک شمع سالم از لحاظ ظاهری باید سالم و فاقد هرگونه ذوب شدگی یا ترک خوردگی باشد. همچنین وایر ها هم باید سالم باشند و هرگونه اثر پارگی بر روی آنها مشاهده نشود.

 

۵- روغن موتور و مایعات خودرو را بررسی کنید.

روغن موتور خود را چک کنید همچنین به جز این مورد سعی کنید که آب رادیات خود را هم چک کنید همچنین زیر خودرو را چک کنید که نشتی روغن یا هرگونه مایعات دیگری نداشته باشد در صورت مشاهده هر گونه چکه کردن مایعات از زیر خودرو، خودروی خود را به یک مکانیک مجرب نشان دهید چکه کردن مایعات از زیر خودرو میتواند بیانگر مشکلات جدی باشد.

 

۶- از قطعات یدکی مناسب استفاده کنید

امروزه متاسفانه تعداد سودجویانی که قطعات فیک و بی کیفیت تولید میکنند زیاد شده است و همچنین راه قطعی برای تشخیص قطعات فیک از اصل نیست پس سعی کنید که از فروشگاه های معتبر خرید کنید یکی از این فروشگاه های معتبر در زمینه لوازم یدکی فروشگاه خودروید میباشد که شما میتوانید با مراجعه به وب سایت این فروشگاه به آدرس https://www.khodroid.com/ خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.

 

راهکارهایی برای افزایش عمر قطعات خودرو,راهنمای افزایش عمر قطعات خودرو,راههایی برای افزایش عمر قطعات خودرو

راهکارهایی برای افزایش عمر قطعات خودرو

 

۷- سرویس‌های دوره‌ای را جدی بگیرید

حتی اگر هم که خودروی شما مشکلی ندارد سعی کنید به صورت دوره ای آن را برای معاینه فنی ببرید و به صورت دوره ای به یک مکانیک حرفه ای خودروی خود را نشان دهید بعضی از مشکلات در خودرو به گونه ای هستند که اثری از خود ندارد و فقط زمانی متوجه آن میشوید که یک جای خودرو را خراب میکند.

 

۸- اتومبیل خود را بشویید.

مسلما هرچه که به خودرو خود بیشتر برسید خودروی شما نیز عمر بهتری خواهد داشت سعی کنید که خودروی خود را بشویید البته اگر که خودرو خود را نشویید سبب خرابی قطعات یدکی آن نمیشود اما این این مورد میتواند باعث آسیب به رنگ خودرو شود.

 

۹- با خودروی سواری بار حمل نکنید

سعی کنید که با خودرو خود بار سنگین حمل نکنید خودروی شما کامیون نیست حمل بارهای سنگین میتواند به شاسی یا کمک فنر های خودرو آسیب جدی وارد کرده و یا حتی منجر به خرابی آن ها شود.

 

۱۰- از باتری خودرو مراقبت کنید.

سعی کنید که هر از چندگاهی یک بار از خودروی خود استفاده کنید تا باتری خودرو نخوابد برای سلامت باتری نیاز است تا خودرو را حداقل هر یک هفته یک بار روشن کنید تا دینام کار بکند و همچنین باتری نیز خالی نشود.

 

۱۱- باد تایرها را بررسی کنید.

باد تایر های خودرو را بررسی کنید تایر های کم باد هم باعث بالا بردن مصرف بنزین خودروی شما شوند هم باعث خرابی زودتر چرخ ها شوند همچنین سعی کنید که عاج های لاستیک خودروی خود را هم به صورت دوره ای چک کنید.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------