احتمال افزایش یارانه نقدی به ۷۵ هزار تومان/ خلق منبع جدید برای افزایش اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, یارانه نقدی
 عضو هیأت رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

 به گزارش خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی با نقد از روش پرداخت کمک معیشتی به مردم، ذکر کرد: دولت در پرداخت یارانه بنزین عمل مناسبی نداشته است به همین علت اشخاص بسياري به نمایندگان مراجعه نموده و از این روند ناراضی هستند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که کمیته تشکیل شده از آقایان تاجگردون، محبی نیا، بنده و نمایندگان دولت تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ را در روزهای قبل بررسی کردند، گفت:در این نشست نمایندگان سازمان برنامه و بودجه اذعان کردند که اطلاعی از فهرست دریافت کننندگان یارانه بنزین، ندارند.

وی با اشاره به بررسی روش پرداخت کمک معیشتی در کمیسیون تلفیق مجلس سال ۹۹، پیشنهاد داد:بهتر است ۵ هزار میلیارد تومان از ۳۱ هزار میلیارد تومان حاصل از افزایش قيمت بنزین، در اختیار نهادهای حمایتی قرار گیرد تا یارانه اشخاص تحت پوشش نهادهای حمایتی بیش از یک صد هزار تومان شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد:۲۶ هزار میلیارد تومان الباقی از درامد حاصل از افزایش قيمت بنزین هم بین ۷۸ میلیون نفر توزیع و یارانه هر شخص ۳۰ هزار تومان بیشتر شود. در صورت موافقت با این پیشنهاد یارانه نقدی هر ایرانی ۷۵ هزار تومان می شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس همچنين در مورد افزایش منبع های موردنیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹، اعلام کرد :دولت یک درصد از هزینه شرکتهای دولتی سودده را بعنوان منبع شناسایی نموده بود که به پیشنهاد بنده این رقم در کمیسیون تلفیق مجلس سال ۹۹ به ۲ درصد افزایش یافت بدین ترتیب منبع جدیدی حدود ایجاد گردید که میتوان از این اعتبار برای افزایش بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان، رتبه بندی معلمان و.... استفاده کرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس سال ۹۹ از اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای از بین بردن محرومیت توسط بسیج سازندگی خبرداد که این اعتبار از محل دریافت مالیات از منازل و خودروهای لوکس تامین می شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------