آخرین اخبار اقتصادی


قیمت نفت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

قیمت نفت نزولی شد

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ارزش قوی دلار، با کاهش روبرو شد. به گزارش ایسنا، معاملات نفت افت…

بورس املاک و مسکن راه‌اندازی می‌شود/امکان واگذاری 20 درصد دارایی‌های دولت / عرضه دو صندوق دیگر در نیمه اول سال اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,فرهاد دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر مجموع دارایی‌های دولت نزدیک به هفت هزار هزار میلیارد تومان است و برآورد اولیه ما این است که می‌توانیم 20 درصد آن یعنی 1400 هزار میلیارد تومان آن را واگذار کنیم.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست با بخش خصوصی در مورد تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی گفت: این جلسه برای این منظور بود تا از بخش خصوصی دعوت کنیم تا در بازار سرمایه حضور داشته باشند و تامین مالی صورت بگیرد و هم پاسخی برای سرمایه‌گذاران باشد. بنابراین بسیاری از بخش خصوصی برای حضور در این بازار اعلام آمادگی کردند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر بخش خصوصی جلسه‌ای با شرکت‌های بزرگ خواهیم داشت، دولت اعم از همه نهادهای عمومی دولتی برنامه وسیعی در این مورد دارد و مذاکراتی هم با شرکت‌هایی صورت گرفته که قابلیت بالایی جهت عرضه در بازار سرمایه دارند.

 

وی در مورد عرضه اولین صندوق ای.تی.اف گفت: امروز ثبت نام اولین صندوق شروع می‌شود و تلاش می‌کنیم در نیمه اول سال حداقل دو صندوق دیگر را عرضه کنیم. همچنین در حال آماده سازی برای واگذاری سه یا چهار شرکت بزرگ هستیم، بنابراین دولت برنامه وسیعی برای عرضه اولیه دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانی که وارد بازار سرمایه می‌شوند حتما با مطالعه و مشاوره تصمیم بگیرند یعنی شتاب‌زده نباشد. عرضه‌های ما استمرار خواهد داشت و حمایت مقامات عالی را داریم بنابراین نباید سرمایه‌گذاران سهام‌هایی که قبول ندارند را خریداری کنند. باید توجه داشت که در بازار سرمایه نمی‌توان ریسک را حذف کرد اما می‌توان با مطالعه و  مشاوره آن را مدیریت کرد.

 

دژپسند در مورد آزادسازی سهام عدالت نیز گفت: وقتی مقام معظم رهبری آزادسازی آن را بر عهده شورای عالی بورس می‌گذارد نشان می‌دهد که این بازار در نظام اقتصادی کشور مطمئن است. اما باید تلاش کنیم حواشی آن را کاهش دهیم و ورود به آن نیازمند تجسس و مشاوره است.

 

وی در مورد ظرفیت واگذاری‌های دولت گفت: در حال حاضر مجموع دارایی‌های دولت نزدیک به هفت هزار هزار میلیارد تومان است و برآورد اولیه ما این است که می‌توانیم 20 درصد آن یعنی 1400 هزار میلیارد تومان آن را واگذار کنیم البته اگر ارزش آن را بروز کنیم حتما این عدد بزرگتر می‌شود. بخصوص قرار است که بورس املاک و مسکن راه‌اندازی کنیم و املاک دولت را در آنجا عرضه کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------