دیدار امیرعبداللهیان با گوترش/ تصویری خبرساز از وزیر خارجه ایران در سازمان مللامیرعبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
حسین امیر عبداللهیان در دیدار با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این که ایران جایگاه عالی برای مجمع عمومی سازمان ملل قائل است، اظهار امیدواری کرد که نشست جاری این مجمع فرصتی برای تبادل نظر رسیدگی به چالش های جهانی در حوزه صلح و امنیت بین المللی باشد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار آخرین وضعیت گفتگوهای جاری برای احیای برجام و پیام های تبادل شده با طرف آمریکایی را تشریح و اظهار داشت اظهار داشت: تروریسم و افراط گرایی همچنان چالش اصلی در منطقه خاورمیانه است که با تشدید وضعیت افغانستان به منشا نگرانی جدی برای کشورهای منطقه بدل شده است.

 

امیرعبداللهیان با تشریح ابتکار کشورمان به عنوان بانی اصلی قطعنامه مقابله با گرد و غبار، این پدیده را مسئله مشترک کشورهای منطقه دانست که سلامت میلیون ها نفر را با تهدید مواجه کرده و ابراز امیدواری کرد مجمع عمومی بتواند توجه جهانی به ضرورت مقابله با این پدیده را برجسته نماید.

 

چابا کروشی رییس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی نیز ضمن استقبال از رویکرد جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به توانمندی بدنه دیپلماسی ایران اظهار امیدواری کرد ایران نقش فعالی در فرایند اجماع سازی در قطعنامه های مجمع ایفاد کند.

 

وی همچنین با اشاره به ناتوانی شورای امنیت در پرداختن به بسیاری از موضوعات جهانی، اظهار داشت که انتظار عمومی کشورها فعال شدن بیش از پیش مجمع عمومی برای رسیدگی به موضوعات مرتبط با امنیت جهانی است.

 

رئیس مجمع عمومی با اشاره به نگرانی جاری در جهان در حوزه آب، اظهار امیدواری کرد ایران حضور فعالانه ای در کنفرانس جهانی مدیریت منابع آب در ماه مارس داشته باشد.

 

***

 

تصویری خبرساز از وزیر خارجه ایران در سازمان ملل

امیرعبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود در نیویورک با «چابا کروشی» رئیس هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار کرد.

 

تصویر این دیدار به دلیل حضور امیرعبداللهیان در کنار پرچمی که ربطی به ایران ندارد در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشته است.

 

این پرچم ایران نیست، پرچم کشور میزبان جلسه است!

پس از انتشار تصویری از دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران با چابا کروشی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، برخی با اشاره به پرچمی که در تصویر است مدعی شدند که پرچم ایران برعکس شده است!

 

در حالی که پرچمی که در تصویر دیده می شود پرچم ایران نیست، پرچم مجارستان، پرچم کشور چابا کروشی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل یعنی مجارستان است.

 

بر اساس پروتکل سازمان ملل در اتاق رئیس مجمع عمومی یک پرچم از سازمان ملل متحد و یک پرچم متعلق به کشوری است که رئیس مجمع عمومی از آن کشور انتخاب شده است.

 

بر این اساس، پرچم موجود در اتاق رئیس مجمع عمومی سازمان ملل بصورت سالانه و با تغییر رئیس مجمع تعویض می‌شود.

 

با توجه به برخی شباهت‌های پرچم کشور مجارستان با پرچم جمهوری اسلامی ایران، برخی رسانه‌ها به اشتباه اینگونه گمانه زنی کرده‌اند که پرچم ناقص و وارونه جمهوری اسلامی ایران در محل نصب بوده در حالیکه این پرچم متعلق به کشور مجارستان بوده است.

 

وزیر امور خارجه ایران سال گذشته نیز با عبدالله شهید رئیس هفتادو ششمین مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کرد که اهل کشور مالدیو بود و پرچم آن کشور در اتاق محل دیدار و گفتگو کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022