آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,زائران خارجی

شایعه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: هرگونه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد. وی از شهروندان خواست خبرهای موثق در این باره را از…


اسپوتنیک: آلمان درخواست آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی را رد کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,آلمان

منابع خبری گزارش دادند دولت آلمان پیشنهاد آمریکایی‌ها برای پیوستن به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران را رد کرده است.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منابع آلمانی گزارش داد دولت آلمان بعد از ظهر روز سه‌شنبه مخالفت خود را با درخواست واشنگتن برای پیوستن نظامیان این کشور به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران اعلام کرده است.

 

وزارت امور خارجه آلمان بعد از ظهر سه‌شنبه طی بیانیه‌ای در واکنش به درخواست امروز دولت آمریکا برای پیوستن آلمان به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران تصریح کرد: «آمریکا اخیراً پیشنهاد تشکیل یک نیروی نظارت دریایی در خلیج فارس را به تعدادی از متحدان خود از جمله آلمان ارائه کرده  و خواستار مشارکت آنها شده است. دولت آلمان این پیشنهاد را بررسی کرده اما هیچ قولی برای همکاری نداده است.»

 

این بیانیه افزود: «وزیر امور خارجه بارها تأکید کرده است که از نظر ما باید کاهش تنش‌ها و اقدامات دیپلماتیک در اولویت قرار گیرد. ما در حال مشورت با فرانسه و انگلیس هستیم. مشارکت در راهبرد فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] از نظر ما مردود است.»

 

سخنگوی سفارت آمریکا در برلین ساعاتی پیش اعلام کرده بود که آمریکا به‌طور رسمی از آلمان، فرانسه و انگلیس خواسته است که به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران بپیوندند.

 

پیش از این «آنه گرت کرامپ-کارن‌بائر» وزیر دفاع آلمان اعلام کرده بود دولت متبوعش تا زمانی که دقیقاً مشخص نشود هدف ائتلاف دریایی مورد نظر آمریکا چیست، در خصوص پیوستن به این ائتلاف تصمیم نخواهد گرفت.

 

هفته گذشته نیز «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرده بود که کشورش با سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ علیه ایران همراهی نخواهد کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------