آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


پامپئو: ایران باید از سوریه خارج شود/ چین می‌توانست از مرگ صدها هزار نفر در سراسر جهان جلوگیری کنداخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو
وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در ادامه لفاظی‌ها علیه ایران گفت که این کشور باید از سوریه خارج شود. او همچنین در سخنانی متناقض گفت هنوز درباره منشأ پیدایش کرونا اطمینان ندارد.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر تلاش کرد از شیوع ویروس کرونا در جهان برای اتهام‌پراکنی علیه چین استفاده کند. 

 

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که ایران باید از سوریه خارج شود. او همچنین گفت که آمریکا از تصمیم آلمان برای قرار دادن حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های «تروریستی» استقبال می‌کند.

 

پامپئو گفت: «ما به روسیه و رژیم سوریه گفته‌ایم که ایرانی‌ها باید [از سوریه] خارج شوند.»

 

پامپئو در این کنفرانس خبری در خصوص نقش ادعایی چین در انتشار ویروس کرونا گفت: «چین می‌توانست از مرگ صدها هزار نفر در دنیا جلوگیری کند.»

 

او مدعی شد چین هنوز از انتشار اطلاعات لازم در خصوص بیماری کووید-۱۹ خودداری می‌کند.  

 

 پامپئو روز یکشنبه گفته بود شواهد فراوانی حکایت از آن دارند که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین آغاز شده است. ادعای او در حالی مطرح شد که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا گفته‌اند شواهدی در تأیید این مسئله وجود ندارد. 

 

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پاسخ به سئوالی در خصوص این نوع تناقضات در گفته‌های مقام‌های آمریکایی گفت: «ما هنوز در این خصوص اطمینان نداریم و با وجود این شواهد عمده‌ای وجود دارند که نشان می‌دهند این ویروس از آزمایشگاه آمده است. این دو جمله، می‌توانند هر دو صحیح باشند.»

 

پامپئو در ادامه مدعی شد درخواست‌های آمریکا از چین در خصوص کرونا سیاسی نیست و گفت: «چین هنوز از در اختیار قرار دادن اطلاعاتی که برای ایمن نگاه داشتن مردم لازم است خودداری می‌کند.» 

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تلاش کرد با استفاده از مسئله کرونا برای منصرف کردن کشورها از تجارت با چین استفاده کند: «در نتیجه انتخاب‌های چین، کشورها دارند مخاطرات تجارت با حزب کمونیست چین را درک می‌کنند و اقداماتی برای محافظت از مردمانشان انجام می‌دهند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------