آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین آمریکا و اسرائیل هفته گذشته بر سر طرح جایگزین یا "طرح ب" برای مقابله با برنامه‌های اتمی…

ظریف: ژاپن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را اجرا نکنداخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از دولت ژاپن خواست که تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرد و دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های ژاپنی را آزاد کند.

به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری ژاپنی کیودو تحریم‌های آمریکا علیه ایران را غیرقانونی خواند و از دولت ژاپن خواست که این تحریم‌ها را اجرا نکند.

 

ظریف در این مصاحبه که متن آن امروز دوشنبه از سوی خبرگزاری کیودو منتشر شد، تأکید کرد: «از آنجا که ایالات متحده [با اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه ایران] در حال نقض قوانین بین‌المللی است، بهترین نقشی که ژاپن می‌تواند ایفا کند این است که به آمریکایی‌ها نشان دهد که تصمیمات غیرقانونی آنها را اجرا نمی‌کند.»

 

وی افزود: «ما از ژاپن انتظار داریم که مثل یک کشور دوست عمل کند، به‌ویژه وقتی پای قوانین بین‌المللی در میان باشد.»

 

ظریف همچنین از دولت نخست‌وزیر یوشیده سوگا خواست که برای نشان دادن حسن‌نیت خود، دارایی‌های ایران در بانک‌های ژاپنی که به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا مسدود شده است را آزاد کند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان به خبرگزاری کیودو گفت که ارزش دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های کره جنوبی و ژاپن به 10 میلیارد دلار می‌رسد که حدود 3 میلیارد دلار آن در بانک‌های ژاپنی مسدود شده است.

 

ظریف خاطرنشان کرد که اگر منابع مالی ایران در ژاپن و کره جنوبی آزاد شود، ایران می‌تواند از این منابع مالی برای خرید غذا و دارو به‌ویژه واکسن کرونا استفاده کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------