آخرین اخبار سیاست خارجی

طالبان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

انتقاد شدید روزنامه جمهوری اسلامی به سرمایه گذاری طالبان در چابهار: آنها حقابه هیرمند را نمی دهند، دولت باز به آنها امتیاز می دهد؟

طرح سرمایه‌گذاری 35 میلیون دلاری افغانستان در چابهار در زمینه‌های تجاری، مسکونی و اداری، سؤالات زیادی ایجاد کرده است. این تصمیم مورد انتقاد یک روزنامه باسابقه قرار گرفت.…

اتهام دوباره انگلیس به ایران در ماجرای حمله به کشتی های اسرائیل در دریای سرخحملات به کشتی ها در دریای سرخ،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
انگلیس مدعی نقش ایران در ماجرای حمله به کشتی های اسرائیل در دریای سرخ شد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای حمله به کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ را محکوم کرد و با تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره ارتباط ایران با عملیات گروه‌های مقاومت در منطقه، مدعی شد که مسئولیت این حملات بر عهده ایران است.

 

در این بیانیه ادعایی که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شد،‌ آمده است: بریتانیا حملات شبه نظامیان حوثی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ را محکوم می کند. همانطور که پیشتر گفته‌ایم، ایران مدت‌هاست که از شبه‌نظامیان حوثی حمایت نظامی و سیاسی کرده است و مسئولیت اقدامات گروه‌های نیابتی‌ و شرکای خود را بر عهده دارد.

 

این بیانیه می‌افزاید: این آب‌ها مسیرهای حیاتی برای تجارت جهانی هستند و حوادثی از این دست اهمیت حضور نیروی دریایی سلطنتی در منطقه را نشان می‌دهد.

 

در بیانیه یادشده با اشاره به تصمیم انگلیس برای اعزام دومین ناو نیروی دریایی سلطنتی این کشور به خلیج فارس ادعا شده است این کشور از طریق مشارکت در ائتلاف موسوم به «ساختار امنیت دریایی بین‌المللی» (IMSC) و «نیروهای دریایی ترکیبی» (CMF) که از سوی ایالات متحده فرماندهی می‌شود، به تضمین ایمنی کشتیرانی در منطقه متعهد است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------