آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تحریم چند شرکت چینی به دلیل ارتباط با ایران

آمریکا چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه دوشنبه چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا چند فرد و…


چین: درخواست برجامی آمریکا کاملاً غیر منطقی است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
وزیر خارجه چین می‌گوید آمریکا به طور یکجانبه از برجام خارج شده و درخواستش برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، بسیار غیر منطقی است. 

به گزارش مهر به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، «وانگ ئی» وزیر خارجه چین بعد از دیداری که با «شاه محمود قریشی» همتای پاکستانی خود داشت، در کنفرانسی خبری، به موضوع تنش‌های اخیر شورای امنیت با آمریکا در باب مکانیسم ماشه و تمدید خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران پرداخت.

 

وی در این باره گفت: درخواست آمریکا مبنی بر فعال کردن مکانیسم ماشه کاملاً غیرمنطقی است.

 

وانگ همچنین با اشاره به بدعهدی واشنگتن درخصوص برجام، این سوال را مطرح کرد که «دیگر چه کسی جرات امضا کردن توافق با آمریکا را خواهد داشت».

 

وزیر خارجه چین ادامه داد: آمریکا فقط منافع خود را در نظر می‌گیرد و تنها زمانی از قانون بین‌الملل تبعیت می‌کند که با نیازهایش تطبیق کند در غیر این صورت، با آن مخالفت می‌کند.

 

وانگ با توجه به بهانه‌جویی برخی کشورها مبنی بر اینکه برجام ارتباط اندکی با امنیت منطقه‌ای دارد؛ افزود: در این رابطه نیز، چین پیشنهادی سازنده مبنی بر ایجاد عرصه‌ای چندجانبه مطرح کرده که در آن همه طرفین بتوانند نگرانی‌های خود را بر مبنای حفاظت از صلاحیت و اعتبار توافق هسته‌ای ایران که در سال ۲۰۱۵ حاصل شد؛ مطرح کنند.

 

این مقام چینی ادامه داد: مایلم مجدداً تاکید کنم که پیشنهاد پکن هنوز پابرجا است.

 

چین پیشتر هم گفته بود از آنجا که آمریکا دیگر عضوی از برجام نیست، ادعای واشنگتن مبنی بر آغاز روند ۳۰ روزه بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، هیچ اعتباری ندارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------