آخرین اخبار سیاست خارجی


اولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

کنایه اولیانوف به امیرعبداللهیان درباره مذاکرات

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، نسبت به اظهارنظر وزیر امور خارجه ایران، واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف در توییتی نوشت: «…

واکنش علی مطهری به حادثه نطنز/ برجام ۲ بار آمریکا را در شورای امنیت محکوم کردعلی مطهر,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
علی مطهری داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: توقف مذاکرات خواست رژیم صهیونیستی است و باید پاسخ این رژیم را داد. نباید در زمین اسراییل بازی کنیم و به موقع انتقام بگیریم و نباید تسلیم بازی فریب رژیم صهیونیستی شویم.

به گزارش جماران؛ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری با استقبال از حمایت جریان‌های فکری از نامزدی او، درباره حضور زنان به عنوان نامزد ریاست جمهوری، گفت: رجل سیاسی مصداق مرد نیست و زنان می‌توانند حضور داشته باشند.

 

علی مطهری داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در نشست خبری در محل باشگاه خبرنگاران، گفت: امروز در شرایط ویژه قرار داریم کشور در سختی‌های زیادی قرار گرفته است و احتمال رفع این تحریم‌ها و احیای برجام وجود دارد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس دهم،  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، افزود: این انتخابات تاثیرات مهمی در وضعیت معیشت و سیاست خارجی کشور دارد.  مشارکت فعال در انتخابات اولویت نخست و انتخاب اصلح اولویت دوم این انتخابات است.

 

مطهری ادامه داد: ما باید با تغییر فضا زمینه را برای حضور پر شور مردم در انتخابات فراهم کنیم. ما نوعی اصالت برای دسته بندی سیاسی قایل هستیم در حالی که ممکن است فردی برخی مواضع اصولگرایان و یا اصلاح‌طلبان را قبول نداشته باشد یا برخی مواضع من مورد قبول اصلاح طلبان یا اصولگرایان نیست. من مواضع خاص خود را دارم. بنابراین تناقضی در نظریات ما وجود ندارد و این مساله نمی‌تواند منجر به دوگانگی در اداره کشور شود.

 

وی در مورد سوالی درباره حضور در سیدحسن خمینی به عنوان داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری،  گفت: مخالف حضور روحانیون در انتخابات هستم شهید مطهری و حضرت امام (ره) هم این دیدگاه را دارند و شرایط حضور را اضطرارا می‌پذیرند روحانیون نباید پست‌های دولتی را اشغال کنند. حضور او بستگی به تشخیص خود دارد و اگر شرایط اضطراری است از نظر او مانعی برای حضور نیست.

 

مطهری درباره بازتاب اظهارنظرش در یک شبکه اجتماعی در مورد آزادی‌های اجتماعی، یادآور شد: جای تاسف است که در کشور به موضوعات جدی توجه نمی‌کنند و با تیترهای متفاوت با آبروی مردم بازی می‌کنند این مطلب عادی و منطقی بود و مطلب مهمی نبود.

 

رجل سیاسی مصداق مرد نیست 

این نماینده ادوار با استقبال از حمایت جریان‌های فکری از نامزدی او، درباره حضور زنان به عنوان نامزد ریاست جمهوری، گفت: رجل سیاسی مصداق مرد نیست و زنان می‌توانند حضور داشته باشند.

 

وی با ابراز امیدواری از تایید صلاحیت خود، رد صلاحیت خود در انتخابات دوم اسفند ۹۸ را سهوی دانست و خاطرنشان کرد: اگر در این دوره رد صلاحیت شوم تابع قانون هستم.  اگر بخواهم از شخصی حمایت کنم این موضوع به شرایط بستگی دارد.

 

مطهری در مورد فضای مجازی، با اشاره به موفق نبودن فیلترینگ تلگرام،  گفت: افراد باید بتوانند آزادانه اظهارنظر کنند. در فضای مجازی اگر امکان فیلتر مسایل غیراخلاقی هست باید انجام شود.

 

وی درباره ملاک گزینش افراد برای حضور در کابینه اش گفت: ملاک انتخاب افراد اصلح بودن است اهل تسنن و مسیحیان هم از نظر قانون مشکلی برای تصدی وزارت ندارند فقط رییس جمهور باید شیعه باشد.

 

مطهری درباره مساله برجام بیان کرد: باید روابط خود را با دنیای شرق و غرب دنبال کنیم تا بتوانیم حافظ منافع ملی باشیم.

 

وی افزود: اگر در انتخابات پیروز شوم دولت ائتلافی تشکیل می‌دهم و با انتخاب افراد اصلح از دو جریان سیاسی تشکیل کابینه خواهم داد. باید دو گروه اختلافات فکری را کنار بگذارند و به اداره کشور بپردازند اگر از دو گروه در قدرت باشند کارشکنی کمتر و پیشرفت خوبی در اداره کشور حاصل می شود.

 

تسلیم بازی فریب رژیم صهیونیستی نشویم 

مطهری ادامه داد: توقف مذاکرات خواست رژیم صهیونیستی است و باید پاسخ این رژیم را داد.  نباید در زمین اسراییل بازی کنیم و به موقع انتقام بگیریم و نباید تسلیم بازی فریب رژیم صهیونیستی شویم.

 

ایننماینده ادوار ادامه داد: مهمترین مشکلات اقتصادی کشور را افزایش نقدینگی و تورم عنوان کرد و گفت: افزایش نقدینگی در کشور باعث تورم می‌شود تسهیلات ارائه شده ار سوی بانک‌ها باید صرف تولید داخلی شود و نباید در تامین کالاهای اساسی کشور دچار مشکل شویم. می‌توان با کالا برگ الکترونیکی کالاهای اساسی مردم را تامین کنیم.

 

وی بیان کرد: وقتی ارز دو نرخی در کشور باشد رانت‌ها و شکاف طبقاتی در کشور شکل می‌گیرد. اگر اقتصاد به تعادل برسد و ارز تک نرخی شود فساد کم می‌شود و نظارت دولت هم در این زمینه مهم است

 

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در مورد مشکلات مسکن، گفت در حوزه مسکن دچار کمبود هستیم و مسکن در کشور متوازن نیست مثلا در شمال تهران مسکن‌های وجود دارد که افراد قادر به خرید آن نیستند. باید در حوزه تقاضا به موقعیت و نیازها توجه شود. باید در بافت‌های فرسوده مسکن ایجاد شود.  

 

برجام ۲ بار آمریکا را در شورای امنیت محکوم کرد 

مطهری با اشاره به مساله برجام گفت کارشکنی‌های در داخل و خارج کشور باعث شد برجام از مسیر اصلی خود خارج شود. برجام به نفع کشور است. همین برجام نیمه جان دو بار آمریکا را در شورای امنیت سازمان ملل محکوم کرد و پدیده ترامپ هم در موانع این مسیر نقش اساسی داشت با اینکه اصل برجام خوب بوده است اگرچه نقاط مثبت و منفی داشته است.

 

وی در مورد حجاب گفت: نگاه من به حجاب نگاه اسلام است و تعبیر اجباری را نمی‌پسندم. اجبار مراتبی دارد و شامل مردان هم می‌شود. ۲۰تا ۳۰ درصد زنان حجابی ناقص دارند و حاکمیت هم با این افراد کاری ندارد وضع حجاب در کشور مطلوب است و مردم با اراده خود حجاب را رعایت می‌کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------