آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

نشست باقری با مذاکره کنندگان سه کشور اروپایی و مورا با حضور کارشناسان

جلسه مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، سه کشور اروپایی و نماینده اتحادیه اروپا با حضور تعدادی از کارشناسان در هتل کوبورگ وین برگزار شد. به گزارش ایسنا، مذاکرات وین روز دوشنبه…

روسیه: مذاکرات بعد از انتخابات ایران ادامه می‌یابد ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رئیس هیئت نمایندگی روسیه در رایزنی‌های وین گفت: مذاکرات پیرامون احیای برجام با وجود وقفه پیش آمده به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، متوقف نشده و همچنان ادامه خواهد داشت. 

به  گزارش تسنیم؛  "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که ریاست هیئت نمایندگی روسی در مذاکرات پیرامون برجام در وین را برعهده دارد، اعلام کرد که رایزنی‌ها درباره احیای توافق هسته‌ای با ایران، پس از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ادامه خواهد یافت.

 

اولیانوف در گفتگو با این خبرگزاری گفت: «اکنون دیگر بطور کامل مشخص شده که تا تاریخ 18 ژوئن (28 خرداد ماه)، زمانی که در جمهوری اسلامی ایران انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، موفق نخواهیم شد به هیچ توافقی در خصوص احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) دست پیدا کنیم. البته توافق شده که مذاکرات در وین بعد از انتخابات در ایران همچنان ادامه یابد.»

 

این دیپلمات بلندپایه روس در پاسخ به این سئوال که آیا به عقیده وی روند مذاکرات در وین متوقف شده، توضیح داد: «چنین ارزیابی از مذاکرات اشتباه است و با واقعیات مطابقت ندارد، برای اینکه روند مذاکرات در حال پیشرفت است، هرچند این روند به سرعتی که در ابتدا انتظار می‌رفت، پیش نرفته است.»

 

اولیانوف همچنین تأکید کرد که نتیجه نهایی مذاکرات پیرامون برجام باید به احیای کامل توافقنامه هسته‌ای با ایران منجر شود.

 

نماینده روسیه پیش از این، از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخواست کرده بود که از سیاسی کردن مذاکرات پیرامون برجام خودداری کرده و به سمت همکاری آرام با تهران در زمینه برنامه هسته‌ای ایران بازگردد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------