آخرین اخبار سیاست خارجی


,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

تغییر سیاست تحریمی آمریکا؛ وال‌استریت‌ژورنال: بایدن به دنبال بازگشت از تحریم‌های ترامپ علیه تهران

وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت که دولت بایدن در پی شکست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، به دنبال محدودکردن سیاست تحریمی واشنگتن است. این روزنامه آمریکایی در انتهای…

امارات: ایران جزایر سه گانه را اشغال کرده است! ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر مشاور در امور خارجی امارات، طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برخی یاوه‌گویی‌ها در خصوص جزایر سه‌گانه و لزوم حضور کشورهای منطقه در مذاکرات برجامی را تکرار کرد. 

به گزارش ایلنا، «خلیفه شاهین المرار» وزیر مشاور در امور خارجی امارات، طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برخی یاوه‌گویی‌ها در خصوص جزایر سه‌گانه و لزوم حضور کشورهای منطقه در مذاکرات برجامی را تکرار کرد.

 

این مقام اماراتی، در یاوه‌گویی‌هایی توجیه‌ناپذیر، سه جزیره ابوموسی، تنب بزرگ، و تنب کوچک در ایران را «جزایر اماراتی» خوانده و مدعی «اشغال» این جزایر توسط ایران شد.

 

وی در ادامه ادعاهای خود افزود که امارات هرگز از درخواست خود برای حاکمیت بر این جزایر دست نخواهد کشید و چنانچه اختلاف‌ها با ایران در این خصوص از طریق مسالمت‌آمیز حل و فصل نشود، امارات آن را به دیوان بین‌المللی کیفری ارجاع می‌دهد.

 

المرار با تکرار برخی ادعاها در خصوص ماهیت برنامه هسته‌ای و موشکی ایران و همچنین سیاست‌های منطقه‌ای این کشور، گفت که نمی‌توانیم این فعالیت‌ها را نادیده بگیریم.

 

وی مدعی شد که هر گونه توافقی با ایران باید با در نظر گرفتن کاستی‌های برجام انجام شود و کشورهای منطقه نیز باید در آن حضور داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------