آخرین اخبار سیاست خارجی


رافائل گروسی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مدیرکل آژانس اتمی: در چند روز آینده به تهران می‌روم

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واشنگتن ابراز امیدواری کرد که ظرف چند روز آینده به تهران سفر و با مقام‌های ارشد ایران دیدار کند. به گزارش فارس؛…

آمریکا: ایران باید به آژانس دسترسی‌های لازم را بدهد | اسلامی: واشنگتن در این زمینه اظهارنظر نکند آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
آمریکا بر ضرورت همکاری ایران و آژانس تاکید کرد. 

  به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، نماینده آمریکا در جلسات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران گفت: ایران باید به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دسترسی به مجتمع «تسا» در کرج را بدهد در غیر اینصورت با اقدامات دیپلماتیک شورای حکام مواجه خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: "ما از امتناع ایران از ارائه دسترسی مورد نیاز به تجهیزات نظارت بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بسیار نگران هستیم." 

 

 اسلامی:واشنگتن در جایگاهی نیست که در زمینه نحوه همکاری ایران و آژانس اظهارنظر کند 

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد که آژانس در مورد همکاری با ایران سیاسی برخورد می‌کند.

 آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا، محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که برای گفت‌وگو با مقامات روسی وارد مسکو شده است، در بدو ورود گفت: ادعای آمریکا درباره ضرورت دسترسی آژانس به کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ ستای کرج مردود و بی‌اعتبار است.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: واشنگتن در جایگاهی نیست که در زمینه نحوه همکاری ایران و آژانس اظهارنظر کند. متاسفانه آژانس نیز تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی، برخورد سیاسی را جایگزین همکاری فنی کرده است.

 

اسلامی تصریح کرد: این سفر در تداوم رایزنی‌های منظم بین تهران و مسکو و با هدف توسعه و تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای انجام می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------