۲ هزار روستای سیستان و بلوچستان دچار سیل شدند/ دسترسی به بیش از دو سوم روستا‌ها و شهرستان‌ها امکانپذیر نیستسیل در سیستان و بلوچستان،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
۲ هزار روستای سیستان و بلوچستان دچار سیل شدند.

به گزارش ایرنا، معاون امور بازسازی بنیاد مسکن گفت: نزدیک به ۲ هزار روستا و چندین شهرستان متاثر از سیلاب‌های استان سیستان و بلوچستان است که هم اکنون دسترسی به بیش از دو سوم روستاها و شهرستان ها به دلیل آبگرفتگی های فراوان امکانپذیر نیست.

 

«مجید جودی»‌ افزود: اکیب اعزامی بنیاد مسکن از ۱۲۵ روستای مناطق سیل زده بازدید کرده است.

 

وی بیان‌داشت: بازدید و ارزیابی‌های اولیه از مناطقی که بازگشایی شده‌اند، نشان می‌دهد ۵۰۰ واحد به‌طور کامل تخریب شده و باید از نو ساخته شوند.

 

جودی با اعلام استقرار تیم‌های امدادرسانی به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات بنیاد مسکن در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، گفت: هنوز بخش عمده‌ای از مناطقی که تحت تاثیر سیلاب استان قرار داشتند درگیر آبگرفتگی‌های گسترده و سیلاب هستند و ارزیابی دقیق میزان خسارت‌ها به واحدهای مسکونی بعد از فروکش کردن سیلاب امکان‌پذیر است.

 

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: برآورد این میزان خسارت، ارزیابی‌ها اولیه است و باید ارزیابی‌های بیشتر انجام شده و گزارش تکمیلی و نتیجه نهایی ارائه شود.

 

به گفته وی، تجهیزات، ماشین‌آلات و همچنین نیروهای امدادی بنیاد مسکن در کنار ستاد مدیریت بحران و دیگر نیروهای امدادی از روز نهم اسفند در منطقه مستقر شد و کمک‌رسانی‌ها در حال انجام است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------