طوفان «فانی» در هند ۱ میلیون نفر را آواره کرداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

طوفان قدرتمند فانی با سرعت نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت امروز جمعه مناطق شرقی هند را در نوردید.

به گزارش مهر به نقلز از رویترز، منابع محلی هنوز از میزان واقعی خسارات و تلفات احتمالی این سانحه گزارشی منتشر نکرده‌اند، این در حالیست که مقامات دولتی پیش‌تر از بیش از یک میلیون نفر از ساکنان مناطق شرق و شمال شرقی خواسته بودند که محل زندگی خود را ترک و به مناطقی بروند که در مسیر عبور طوفان واقع نشده است.

 

سازمان هواشناسی هند اعلام کرده است که طوفان فانی پس از عبور از خلیج بنگال در نهایت روز جمعه مناطق ساحلی اودیسا، ایالتی در شرق این کشور را درنوردید.

 

کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به سرعت این طوفان که بین ۱۸۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است آنرا از جهت دسته بندی در رتبه ۳ تا ۴ قرار داده‌اند.

 

این در حالی است که طوفان قدرتمند فانی با سرعت نزدیک به دویست کیلومتر در ساعت صبح روز جمعه مناطق شرقی هند را در نوردید.

 

بر اساس پیش بینی‌ها این طوفان پس از سواحل اودیسا در شرق هند از مناطقی بسیار پرجمعیت که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را در خود جای داده گذر خواهد کرد و پیش از آنکه روز شنبه بخش‌هایی از کشور بنگلادش را تحت تأثیر قرار دهد از ایالت بنگال غربی عبور می‌کند.

 

بر اساس این گزارش سواحل اودیسا که طوفان در حال حاضر به همراه بارش‌های تند آن را تحت تأثیر قرار داده با خطر بالا آمدن یک متر و نیمی آب و جاری شدن سیلاب در مناطق کم ارتفاع روبرو است.

 

گفته می‌شود که دولت بنگلادش نیز از هم اکنون ارتش این کشور را برای کمک رسانی به حادثه دیدگان احتمالی طوفان به حال آماده‌باش درآورده و دستور تخلیه ۱۹ منطقه ساحلی این کشور را صادر کرده است.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------