کینه گشایی آتشین کارگر اغذیه فروشیکارگر افغانستانی که با هم ولایتی‌های خود در یک ساختمان قدیمی دو طبقه زندگی می‌کرد در اقدامی کینه‌جویانه خانه را به آتش کشید و باعث مرگ دو نفر شد.

 به گزارش  ایران ، ساعت ۷ صبح شنبه اول مهر، ۱۵ مرد افغانستانی که همگی از کارگران یک رستوران بودند هنگامی که در خانه خواب بودند ناگهان با استشمام بوی دود غلیظ و احساس گرمای شدید از خواب پریدند و خود را در محاصره شعله‌های آتش دیدند. ۶ نفر از این کارگران در طبقه اول و ۹ نفر نیز در طبقه دوم بودند که آتش از آنجا شروع شده بود.

 

با فریادهای کمک‌خواهی آنان، همسایه‌ها بلافاصله با آتش‌نشانی تماس گرفته و امدادگران راهی خیابان طرحانی در نزدیکی بازارچه قوام‌الدوله شدند. در همین موقع یکی از کارگران که خودش هم سوخته و در حال فرار از محل بود با کمک همسایه‌ها و هم ولایتی‌هایش دستگیر شد.با حضور امدادگران، پس از اطفای حریق ۹ ساکن طبقه دوم که بشدت دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند. خبر این آتش سوزی هولناک به بازپرس محمد مهدی براعه اعلام شد و لحظاتی بعد بازپرس کشیک قتل پایتخت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.

 

اظهارات ضد و نقیض درباره علت حادثه 

متهم ۱۸ ساله وقتی در مقابل بازپرس جنایی قرار گرفت لب به اعتراف گشود و گفت: من و دوستانم در یک اغذیه‌فروشی در خیابان باب همایون کار می‌کردیم. صاحب کارمان این خانه را اجاره کرده بود و ما در آنجا ساکن بودیم. تا اینکه مدتی قبل با آنها به اختلاف خوردم و مرا از خانه بیرون کردند و همین مسأله باعث شد از آنها کینه به دل بگیرم. از طرفی کاری کردند تا برادرم نیز که با آنها کار می‌کرد اخراج شود و این مسأله نیز باعث شد که بیشتر نسبت به آنها کینه به دل بگیرم.

 

متهم در بخش دیگری از اعترافاتش گفت: من از اهالی آن خانه پول می‌خواستم و آنها پولم را نمی‌دادند.وی که در گفته‌هایش مشخص بود کینه زیادی از همکارانش داشته در نهایت انگیزه و علت کینه آتشین خود را این‌گونه بیان کرد: صبح روز حادثه بود وقتی برای خرید از خانه خارج شدم و دقایقی بعد برگشتم دوستانم دیگر در را برایم باز نکردند و اجازه ندادند وارد خانه شوم من هم از دیوار بالا رفتم در راهروی طبقه دوم یک ظرف بنزین دیدم آنقدر عصبانی بودم که بنزین را روی در ورودی اتاق ریختم و کبریت را کشیدم. قصدم آسیب رساندن به کسی نبود فقط می‌خواستم از آنها انتقام بگیرم. اما با شعله‌ور شدن کبریت، ناگهان آتش همه جا را فرا گرفت، بیشتر هم ولایتی‌هایم در طبقه دوم خواب بودند که در آتش گرفتار شدند، البته خودم نیز دچار سوختگی شدم و زمانی که قصد فرار داشتم، گرفتار شدم.در ادامه مشخص شد دو نفر از کارگران بر اثر سوختگی جان باخته و سه نفر دیگر نیز حالشان وخیم است. یکی از مصدومان حادثه به پلیس گفت: متهم دروغ می‌گوید او می‌خواست از ما پول زور بگیرد که ما زیربار نمی‌رفتیم و وقتی از دست زورگویی‌هایش خسته شدیم دیگر او را به خانه راه ندادیم که او هم خانه را آتش زد. به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت متهم جوان پس از درمان به اتهام قتل در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------