شارژ ارزان قیمت، ۵۰۰ میلیون ریال آب خوردرییس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت فردی که با ایجاد یک درگاه جعلی فروش شارژ تلفن همراه اقدام به خالی کردن حساب کاربران کرده بود، خبر داد. 

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات این خبر گفت: مدتی قبل فردی به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که مبلغ پانصد میلیون ریال بدون اطلاع وی از حساب بانکی‌اش برداشت شده است. در همین راستا نیز رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت و آنها اقدام به بررسی آخرین تراکنش‌های صورت گرفته از سوی مالباخته کردند که در جریان آن مشخص شد این فرد اقدام به خرید شارژ تلفن همراه از یکی از سایت‌های اینترنتی کرده است.

 

وی با بیان اینکه این سایت اقدام به فروش شارژ ارزان قیمت کرده بود، اظهارکرد:‌ شاکی به ماموران گفت که با جستجو در فضای مجازی با این سایت آشنا شده و با توجه به اینکه در این سایت از فروش شارژ ارزان قیمت خبر داده بودند، او هم بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن، اقدام به خرید کرده و دقایقی بعد نیز موجودی حسابش خالی شده است.  

 

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اقدامات ماموران برای شناسایی و بازداشت گرداننده یا گردانندگان این سایت گفت:‌ ماموران پس از اخذ اظهارات شاکی نسبت به شناسایی این درگاه اقدام کرده و نخستین گام این سایت جعلی را با هماهنگی دستگاه قضایی مسدود کردند. در ادامه نیز اقدامات خود برای دستگیری مدیر یا مدیران آن را آغاز کرده و موفق شدند که اطلاعات هویتی گرداننده آن را به دست بیاورند.

 

معظمی گودرزی در ادامه گفت:‌ پس از شناسایی متهم هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این فرد نیز انجام شد و او در عملیاتی پلیسی در یکی از مناطق شرقی تهران بزرگ دستگیرو به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد. این فرد پس از انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد و گفت که با ایجاد یک درگاه فیشینگ و با طرح وعده فروش شارژ ارزان قیمت اقدام به خالی کردن حساب کاربران کرده است.

 

به گفته رییس پلیس فتای تهران بزرگ برای متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

 

وی به شهروندان توصیه کرد که هنگام انجام خریدهای آنلاین حتما به آدرس سایت توجه لازم را داشته باشند، چرا که مجرمان با ایجاد آدرس‌های مشابه سایت‌های اصلی اقدام به تخلیه حساب کاربران می‌کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------