X

مجازات قصاص برای قاتل وحید مرادی در زندان اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
عامل قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر که هفته گذشته پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شد، دیروز از سوی قضات دادگاه به قصاص محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال 97 به دنبال  درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر آغاز شد.

 

در درگیری خونین میان زندانیان،تلاش زندانبانان برای پایان دادن به دعوا بی نتیجه ماند و یکی از زندانی ها که گنده لاتی به نام وحید مرادی بود با پنج ضربه چاقو از پا در آمد و این درحالی بود که دوربین های مداربسته زندان این درگیری ها را ضبط کرد.

 

در بررسی‌ها مشخص شد، وحید ۴۳ ساله که چندین سابقه کیفری داشت و 16 بار به زندان رفته بود، اردیبهشت ماه از زندان آزاد شد و به مهمانی دوستش حسین رفت که به مناسبت آزادی او تدارک داده بود و به کری خوانی در اینستاگرام پرداخت اما این کری خوانی ها به درگیری میان او و حسین و سه خواهرزاده‌اش منتهی شد و او در پنت هاوس برج حسین در خیابان ۲۱ ولنجک وی را با ضربه چاقو کشت و سه خواهرزاده اش را زخمی کرد. وحید بعد از این جنایت و در حالی که قصد خروج از کشور را داشت در مرز ایران و ترکیه بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد. او به قتل در مستی اعتراف کرد.

 

چون بعد از انتقال وحید به زندان رجایی شهر،بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده احتمال وقوع خطر را برای وی مطرح کرده بود او به بند خصوصی منتقل شد اما پس از چند روز به اصرار خانواده اش به بند عمومی رفت تا این که 11 تیرماه در درگیری جنجالی کشته شد.

 

با تکمیل تحقیقات پلیسی 17 نفر از زندانیان که در درگیری منتهی به جنایت شرکت کرده بودند، بازداشت شدند و سعید و عباس که به گفته دیگر زندانیان به وحید نزدیک تر بودند به عنوان متهمان اصلی تحت بازجویی قرار گرفتند ولی هر دو ادعا کرده‌اند ضربه کاری را با چاقوی دست ساز به وحید نزده اند.

 

پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده و 17 متهم هفته گذشته  پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند.

 

در ابتدای جلسه مادر وحید مرادی از طرف نوه خردسالش برای عاملان جنایت حکم قصاص خواست و متهمان یک به یک از خود دفاع کردند.

 

بنابه این گزارش، دیروز قضات  با توجه به مدرک های موجود در پرونده و اظهارات متهمان، سعید را به قصاص محکوم کردند .عباس و دیگر متهمان نیز به زندان محکوم شدند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی