سرقت طلاهای خواهر فوت‌شده به خاطر پرداخت مهریهمردی برای اینکه بتواند مهریه همسر سابقش را بدهد، طلاهای خواهر تازه‌فوت‌شده‌اش را سرقت کرد، اما با شکایت شوهر او به دام افتاد.

 به گزارش شرق، در پی دستگیری فردی که به سرقت از منزل متهم شده بود، پرونده‌ای تشكیل و با دستور قضائی برای بررسی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد.

 

شاکی درباره نحوه سرقت از خانه‌اش به کارآگاهان توضیح داد: مدتی پیش همسرم فوت شد و درگیر مراسم خاك‌سپاری بودم و افرادی از بستگان از جمله متهم که برادرزنم است، در این روزها به منزلم رفت‌و‌آمد کردند. پس از اتمام مراسم، متوجه شدم طلاهایی به ارزش تقریبی دو میلیارد ریال که در داخل کشوی دراور بود، سر جای خود نیست و به سرقت رفته است. در این خصوص به برادر‌زنم که دارای سابقه کیفری و حرکات و رفت‌و‌آمدهای مشکوک بود و از محل نگهداری طلاها نیز اطلاع داشت، مظنون هستم و اطمینان دارم او در این ماجرا دست دارد.

 

كارآگاهان در گام اول تحقیقات، عازم محل وقوع سرقت شدند و در بازدید از صحنه جرم پی بردند به یقین سرقت به دست فردی انجام شده که به محل جرم آشنایی داشته است. پس از آن، بازجویی از متهم آغاز شد. این مرد ابتدا ارتکاب سرقت را منكر شد و گفت بی‌گناه است، اما در مراحل مختلف تحقیق، اظهارات ضد‌و‌نقیضی مطرح کرد که سبب شد ظن پلیس به او بیشتر شود. متهم در نهایت پس از مواجهه با دلایل و مستندات موجود، لب به اعتراف گشود و به سرقت طلاهای شاكی اقرار کرد. این مرد گفت: مدتی پیش به علت اعتیاد، همسرم از من طلاق گرفت و محكوم به پرداخت مهریه او شدم. من كه به خاطر اعتیاد بی‌كار بودم و پولی نداشتم كه به‌عنوان مهریه پرداخت كنم، دنبال راه چاره می‌گشتم.

 

بعد از فوت خواهرم از ترس اینکه مبادا به ‌خاطر مهریه به زندان بیفتم، تصمیم به سرقت طلاهای او گرفتم و در روزی كه شاكی درگیر مراسم بود، از فرصت استفاده کرده و طلاها را ربودم و مخفی كردم تا به همسر سابقم بدهم و پرونده او را ببندم. سرهنگ كارآگاه علی كنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران، با اشاره به اینکه با راهنمایی متهم طلاهای سرقتی کشف شد، گفت: طلاهای سرقتی با تنظیم صورت‌جلسه به شاکی تحویل داده شدند و متهم با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی