پوتین: اقدام اروپا موجب افزایش قیمت نفت و صفر شدن سرمایه‌گذاری جهانی می‌شودپوتین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: اتخاذ سقف قیمت برای نفت روسیه موجب به صفر رسیدن سرمایه‌گذاری جهانی و در نتیجه افزایش قیمت نفت خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین امروز جمعه در یک نشست خبری، بعد از بازگشت از نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا در قرقیزستان، تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه را بی تاثیر اعلام و خاطر نشان کرد: یک رکود اقتصادی ۲۰ درصدی برای روسیه پیش بینی شده بود اما فقط ۲.۹ درصد رکود اقتصادی داشتیم و وضعیت ما از خیلی کشورها بهتر است.

 

وی با اشاره به توافق با اوپک پلاس برای تولید مقدار معینی از نفت، تصریح کرد: ما ممکن است به کشورهایی که چنین تصمیمی اتخاذ کردند نفت نفروشیم و حتی در صورت لزوم، تولید نفت را کاهش دهیم.

 

ریابکوف: آمریکا به دنبال ورشکستگی روسیه است

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که آمریکا به دنبال تخلیه ذخایر ارز خارجی روسیه، ورشکستگی و نابودی اقتصاد این کشور است.

 

ی ادامه داد: نه تنها آمریکایی‌ها بخشی از ذخایر ارزی روسیه را که در بانک‌های این کشور قرار داشته است ضبط کرده‌اند، بلکه بدون پنهان کردن هدف نابودی اقتصاد روسیه، سعی می‌کنند به ما دستور دهند که پرداخت بدهی‌های دولتی از طریق درآمدهای صادراتی انجام شود.

 

این مقام روسیه تاکید کرد: مسدود کردن کانال‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها و غربی‌ها در روسیه یکی از ابزارهای تحمیل ورشکستگی و متعاقب آن ویرانی اقتصاد روسیه است.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد صرف نظر از اینکه رویدادها در آینده چگونه رقم خواهد خورد، واشنگتن تحریم‌های روسیه را لغو نخواهد کرد زیرا در این کشور در ارتباط با تحریم کردن مسکو اتفاق نظر وجود دارد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022