صدر اعظم اتریش بار دیگر در انتخابات پیروز شداخبار,اخبار بین الملل,صدر اعظم اتریش
بر اساس نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رای،‌ حزب صدر اعظم اتریش توانسته بیشترین آرای رای دهندگان این کشور را به دست بیاورد.

به گزارش فارس، بر اساس نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رأی اتریش، حزب «سباستین کورتز» صدر اعظم اتریش پیروز اصلی انتخابات زودهنگام این کشور خواهد بود.

 

نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رای حاکی از آن است که حزب مردم اتریش به رهبری صدر اعظم اتریش ۳۷.۲ درصد آرا را به دست خواهد آورد که ۵.۷ درصد بیش از انتخابات سال ۲۰۱۷ است.

 

حزب آزادی نیز ۱۰ درصد از آرای خود را از دست خواهد داد تا با کسب ۱۶ درصد آرا، مردم اتریش این حزب را به دلیل منتشر شدن فیلم «هاینس کریستین اشتراخه» رهبر این حزب  تنبیه کنند.

 

اشتراخه که معاون سباستین کورتس بوده در پی انتشار یک فیلم ویدئویی و رسوایی بر سر دریافت کمک‌های مالی غیرقانونی از یک سرمایه‌گذار روس برای حزب متبوعش، استعفا کرد و باعث فروپاشی دولت ائتلافی این کشور شد.

 

حزب سوسیال دموکرات چپ میانه نیز با از دست دادن ۴.۹ درصد آرا خواهند توانست ۲۲ درصد آرا را بدست بیاورد. این بدترین نتیجه برای این حزب پس از جنگ جهانی دوم به شمار می‌آید.

 

بر اساس گزارش‌ها ۶.۴ میلیون نفر از جمعیت ۸.۸ میلیون نفری اتریش بالاتر از ۱۶ سال داشته و صلاحیت شرکت در انتخابات را دارند. پیش از انتخابات نیز نظرسنجی‌ها حاکی از پیروزی قاطع کورتز بوده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------