آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عراق

منع آمد و شد در عراق با حمایت مالی از مردم ادامه دارد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی روز سه‌شنبه از تمدید قوانین منع عبور و مرور تا هجدهم ماه جاری میلادی برای…


ترامپ: در اخراج مسیحیان عراقی تجدید نظر می‌کنماخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
دونالد ترامپ در سخنرانی‌ای در میشیگان متعهد شد که درباره اخراج مسیحیان عراقی که دولتش به دنبال بیرون راندن آنان از آمریکا بوده، تجدید نظر کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اظهار کرد، دولت او مهلت اقامت مهاجران مسیحی عراقی را که در دوران ریاست جمهوری او یکی از اهداف نهاد مهاجرتی آمریکایی بوده‌اند، تمدید خواهد کرد.

 

او در این باره گفت: مطمئن خواهیم شد که "هرچه در توان داریم"، برای حفظ افرادی که برای این کشور خوب بوده‌اند، در جایی "امن" انجام می‌دهیم. ما مهلت اقامت افرادی را که نیازمند ماندن در این کشور هستند، تمدید خواهیم کرد.

 

ترامپ پس از تصدی ریاست جمهوری سرکوب گسترده‌ای را علیه مهاجران به آمریکا آغاز کرد که شامل دستگیری کاتولیک‌های عراقی و صدور دستور اخراج آنان در برخی مناطق بود.

 

مسئولان مهاجرتی فدرال آمریکا پیشتر قادر نبودند که مهاجران عراقی را اخراج کنند زیرا دولت بغداد آنان را نمی‌پذیرفت اما عراق در سال ۲۰۱۷ طی توافقی برای خارج شدن از فهرست ممنوعیت مسافرتی دولت ترامپ با پذیرش این افراد موافقت کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------