آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

ترامپ: بایدن نامزد مورد علاقه آشوبگران است!

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در کارزار انتخاباتی اش به رقیب دموکرات خود حمله کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی‌ای…


نصب سامانه پاتریوت در همه جهات پایگاه «عین الأسد»/ توافق عراق و آمریکا برای بازاستقرار نیروهای آمریکاییاخبار,اخبار بین الملل,سامانه پاتریوت
یک منبع امنیتی در استان الأنبار عراق از تکمیل مراحل نصب سامانه ضد موشکی پاتریوت آمریکا در پایگاه هوایی عین الأسد در غرب الأنبار خبر داد.

به گزارش فارس، یک منبع امنیتی در استان الأنبار عراق امروز شنبه گفت که نظامیان آمریکایی سامانه ضد موشکی پاتریوت را در تمامی جهات پایگاه هوایی عین الأسد واقع در ناحیه البغدادی در منطقه هیت(غرب الأنبار) مستقر کرده‌اند.

 

وبگاه «المعلومه» به نقل از این منبع افزود که از زمان ورود نظامیان آمریکایی به پایگاه عین الأسد در اوایل تهاجم به عراق، این نخستین بار است که سامانه پاتریوت را در این پایگاه مستقر می‌شود.

 

او گفت که نظامیان آمریکایی شلیک آزمایشی این سامانه را انجام داده و این سامانه مشتمل بر یک گنبد آهنین بزرگ است که امواج الکترونیکی زیادی در اطراف پایگاه ایجاد می‌کند.

 

به گفته این منبع امنیتی، نظامیان آمریکایی مرحله استقرار این سامانه را تکمیل کرده و این سامانه آماده شلیک موشک در صورت حمله موشکی به پایگاه عین الأسد است.

 

این منبع افزود که نظامیان آمریکایی در زمان نصب این سامانه تدابیر بی‌سابقه‌ای اتخاذ کرده بودند.

 

وزیر خارجه عراق: درباره بازاستقرار نیروهای آمریکایی توافق شد

وزیر امور خارجه عراق روز شنبه گفت که پیش از عزیمت به واشنگتن با رهبران سیاسی در بغداد، درباره باز استقرار نیروهای آمریکایی در کشور توافق کردیم.

 

به گزارش ایرنا، «فواد حسین» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ما با رهبران احزاب در مورد حضور نیروهای آمریکایی پیش از سفر به واشنگتن گفت وگوهای فشرده ای داشتیم.

 

وی گفت که در دیدار با رهبران گروه های سیاسی در بغداد در مورد موضوع باز استقرار نظامیان آمریکایی طبق برنامه زمان بندی به توافق رسیدیم.

 

وزیر امور خارجه عراق افزود: ما این موضوع را با طرف آمریکایی بحث کردیم و آنها در مورد موضوع باز استقرار نیروهایشان جدی بودند.

 

وی با اشاره به اینکه با طرف آمریکایی توافق شد که تیم فنی از دو طرف تشکیل شود تا زمان این کار را تعیین کند، بیان کرد که باز استقرار به معنای بازگشت نیروهای آمریکایی به برخی از کشورهایی است که از آنجا آمده اند.

 

حسین گفت: ما تاکید کردیم که کمیته امضا کننده تفاهم نامه ها با طرف آمریکایی همچنان به دنبال پیگیری اجرای توافقات خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------