نیروی هوایی آمریکا موشک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک اتمی پرتاب کردموشک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک اتمی آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نیروی هوایی آمریکا از پرتاب موفق یک موشک بالستیک قاره پیما از کالیفرنیا به هدفی در جزایر مارشال خبر داد.

به گزارش فارس، نیروی هوایی آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که یک موشک قاره پیمای غیر مسلح که قابلیت حمل کلاهک اتمی را با موفقیت شلیک کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که یک موشک بالستیک قاره پیما «مینت‌من-۳» را بر فراز اقیانوس آرام با موفقیت شلیک کرده است. این پرتاب از پایگاه موشکی «واندربرگ» در ایالت کالیفرنیا صورت گرفت و موشک با طی مسافت ۴۲۰۰ مایل در آب‌های «جزایر مارشال» فرود آمد.

 

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که آزمایش موشک‌های بالستیک قاره پیمای آمریکا آمادگی نیروهای اتمی آمریکا را نشان داده و به مرگبار بودن و اثربخشی بازدارندگی اتمی کشور اطمینان می‌دهد.

 

موشک بالستیک قاره پیما سه مرحله ای مینت‌من در اصل برای مقابله اتمی در طول «جنگ سرد» با اتحاد جماهیر شوروی  سابق ساخته شده بود. در حال حاضر، مینت‌من تنها موشک زمینی بالستیک بین قاره‌ای است که در ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده است. براساس داده‌های اخیر، ایالات متحده ۴۵۰  تیر از این موشک را در اختیار دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------