اوکراین: ما جایگزین ناتو را نمی‌خواهیم اوکراین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رییس جمهور اوکراین درباره پیوستن این کشور به ناتو تاکید کرد: به همین علت است که ما تعداد زیادی نشست در سطح بالا برگزار کرده‌ایم. ما به دنبال جایگزین نیستیم.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین جمعه پس از نشست با آلار کاریس، رئیس‌جمهوری استونی در کی‌یف گفت: ما به دنبال جایگزینی برای ناتو نیستیم و بسیار مهم است که شرکای ما صدای ما را بشنوند. به همین علت است که ما تعداد زیادی نشست در سطح بالا برگزار کرده‌ایم. ما به دنبال جایگزین نیستیم.

 

زلنسکی استدلال کرد که تعهدات موجود اعضای ناتو برای دفاع از یکدیگر، «بهترین تضمین‌های امنیتی برای اوکراین» خواهد بود.

 

او به ماده ۵ پیمان آتلانتیک شمالی اشاره دارد که تصریح می‌کند که حمله به یکی از اعضای این بلوک نظامی به رهبری ایالات متحده «حمله علیه همه آنها تلقی می‌شود.»

 

 

در همین حال، دفتر زلنسکی به نقل از او گزارش داد که رئیس‌جمهوری اوکراین اذعان دارد که بعید است کشورش تا زمانی که درگیری مسلحانه با روسیه به پایان برسد، بتواند به ناتو بپیوندد. او گفت: «این به این دلیل نیست که ما آن را نمی‌خواهیم، بلکه به این دلیل است که غیرممکن است.»

 

سخنان زلنسکی پس از آن بیان شد که امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه پیشنهاد کرد که کی‌یف می‌تواند به نوعی تضمین‌های امنیتی «ملموس» دست یابد، بدون آنکه رسما عضو ناتو شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------