میزان رضایت از بایدن به پایین‌ترین حد رسید| آمریکا ۱۵۵ میلیون دلار به عراق کمک می‌کند رئیس جمهوری آمریکا,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
بررسی‌های جدید نشان می‌دهند که میزان رضایت مردمی از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نظرسنجی گالوپ به ۵۰ درصد رسیده و کاهش داشته است. 

 به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، در این نظرسنجی جدید که از ششم تا بیست و یکم ژوئیه از ۱۰۰۷ فرد بزرگسال انجام شد، میزان محبوبیت بایدن نسبت به ژوئن شش درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

این کاهش محبوبیت در بحبوحه انتشار اخباری از تورم، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و کاهش سرعت واکسیناسیون رخ داده است.

 

براساس این نظرسنجی از نقطه نظر حزب سیاسی، تنها ۱۲ درصد جمهوریخواهان در مقابل ۹۰ درصد دموکرات‌ها و ۴۸ درصد مستقل‌ها، عملکرد بایدن را تایید کردند. در این نظرسنجی تاکید شد که میزان محبوبیت او در میان دموکرات‌ها و مستقل‌ها پایین‌ترین میزان برای این دو گروه تا به امروز است، در حالی که میزان رضایت جمهوریخواهان یک درصد رشد نشان می‌دهد.

 

موسسه گالوپ تاکید کرد که کاهش حدودا سه درصدی در میزان رضایت شغلی از رئیس جمهوری آمریکا بین سه ماهه اول و دوم معمول است. اما گالوپ متوجه شد که میانگین محبوبیت سه ماهه دوم بایدن با ۵۳ درصد، بهتر از بیل کلینتون با ۴۴ درصد و دونالد ترامپ با ۳۸.۵ درصد شده است.  

 

بالاترین میزان رضایت از بایدن در اواخر ژانویه – اوایل فوریه و در آوریل ۵۷ درصد ثبت شده است. میان رضایت مردمی در سه ماهه دوم ریاست جمهوری باراک اوباما ۶۲ درصد و رضایت از جورج بوش ۵۵.۸ درصد ثبت شده است.

 

حاشیه خطای این نظرسنجی چهار درصد است.

 

بلینکن: آمریکا ۱۵۵ میلیون دلار به عراق کمک می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا از اختصاص ۱۵۵ میلیون دلار به عراق به عنوان کمک بشردوستانه به این کشور خبر داد.

 

 رئیس جمهوری آمریکا,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای پس از دیدار با فؤاد حسین، همتای عراقی خود اظهار کرد: آمریکا مطابق با استراتژی امنیت ملی بزرگترین اهداکننده کمک بشردوستانه در عراق و در سطح جهان باقی مانده است.

 

وی افزود: این باعث خوشحالی است که اعلام می‌کنیم آمریکا کمک بشردوستان ۱۵۵ میلیون دلاری اضافی را برای ملت عراق و پناهندگان عراقی در منطقه و همچنین جوامع میزبان آنها اختصاص داده است.

 

در این بیانیه آمده است که این بودجه برای تهیه سرپناه، مراقبت‌های بهداشتی اولیه، کمک‌های غذایی اضطراری، آب و سرویس بهداشتی و خدمات بهداشتی به مردم عراق اختصاص خواهد یافت.

 

بلینکن در ادامه تاکید کرد که حمایت بشردوستانه آمریکا از عراق تاکنون در سال مالی ۲۰۲۱ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بوده است و از سال ۲۰۱۴ تاکنون آمریکا بیش از ۳ میلیارد دلار کمک بشردوستانه در عراق و برای عراقی‌های در منطقه فراهم کرده است.

 

این بیانیه پس از دیدار بلینکن و فواد حسین در واشنگتن در چارچوب مذاکرات استراتژیک میان بغداد و واشنگتن صادر شد.

 

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت که بلینکن و فواد حسین در جریان این دیدار با پرداختن به مذاکرات استراتژیک میان دو کشور بار دیگر بر اصول توافق شده در توافقنامه چارچوب استراتژیک تاکید کردند.

 

وی گفت که بلینکن در جریان این دیدار تاکید کرد که آمریکا به کمک به عراق در راستای تحقق ثبات و شکوفایی در این کشور پایبند است.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین بر حمایت از تلاش‌های عراق در زمینه مقابله با فساد و اصلاح اقتصادی تاکید کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------