ابتلای ۱۳۹ مورد جدید به ویروس کرونا در استان اصفهان/ ۳۹۳ مورد بستری در یک روز در تهراناخبار,اخبار پزشکی,کرونا در اصفهان
رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۲۲ بیمارستان استان اصفهان ۱۳۹ نفر مبتلای جدید به ویروس کرونا بستری و ۱۰۸ نفر هم ترخیص شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آرش نجیمی رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام این خبر گفت: ۸۳۰ نفر در حال حاضر در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند که از این تعداد حال ۱۸۶ نفر در وضعیت وخیم این بیماری است.

 

آرش نجیمی با بیان اینکه در یک هفته گذشته میزان بستری شده‌ها و مرخص شده‌ها به یک تعادل و ثبات رسیدند گفت: روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر ورودی ۲۲ بیمارستان استان است و ۱۰۰ نفر نیز ترخیص می‌شوند.

 

او اضافه کرد: این خبر خوبی است از این جهت که شاهد افزایش ناگهانی شمار مبتلایان به ویروس کرونا نبودیم و امیدواریم که این آمار در آینده روند کاهش داشته باشد.

 

آمار کرونا در کرمان اوج گرفت

مهدی شفیعی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی روز گذشته از ۲۳۷ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های استان کرمان نتیجه تست ۲۰ مورد جدید مثبت شد.

 

وی گفت: از این تعداد ۱۵ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و سه مورد هم مربوط به دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

 

شفیعی گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۵۹۳ نفر در استان کرمان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه طی روز گذشته موردی از فوت قطعی ناشی از کووید ۱۹ در استان نداشتیم، افزود: تا این لحظه مجموع جانباختگان بر اثر ابتلاء به این ویروس ۴۸ نفر است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: طی هفته اخیر این روند ثابت بوده و موردی از فوتی در استان نداشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند، افزود: مجموع بهبودیافتگان در استان کرمان ۳۱۳ نفر است.

 

مدیر گروه بیماری دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: از موارد جدید ۱۵ نفر مرد و پنج نفر زن هستند.

 

آمارهای نگران‌‌کننده کرونا در تهران/ ۳۹۳ مورد بستری در یک روز!

دکتر علیرضا زالی در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به وضعیت کرونا در تهران اظهار کرد: امروز در تهران مجموع مراجعات به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی بالغ بر 6 هزار و 390 نفر بوده است که از این جمع 312 نفر نیاز به بستری در بخش‌‌های عادی بیمارستانی پیدا کردند و 81 نفر به دلیل بدحال بودن مستقیماً در بخش‌‌های ویژه بستری شدند.

 

وی با بیان اینکه این آمارها نگران‌‌کننده است، افزود: این آمار در روزهای گذشته با شیب ملایمی رو به افزایش بوده است و طبیعی است که با حضور متراکم در شهر و ترددهای پرتراکم، این سناریو نگران‌‌کننده‌‌تر خواهد شد.

 

زالی با بیان اینکه مهمترین مسئله،ترددهای غیرضروری است، خاطرنشان کرد: مصوباتی که صورت می‌‌گیرد ممکن است به اشتباه این پیام را به مردم مخابره کند که بیماری کنترل شده است؛ در حالیکه وضعیت در تهران و برخی نقاط دیگر کشور، حاکی از عدم کنترل اپیدمی است.

 

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، هرگونه بازگشت شتاب‌‌زده و عجولانه در حضور اجتماعی مردم و ترددهای درون شهری می‌‌تواند باعث تشدید مراجعات بیمارستانی و افزایش موارد مرگ و میر شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------