«کرونا» شهریورماه در اصفهان کنترل می شود/ افزایش ۱۰ درصدی زباله‌های بیمارستانی تهران در روزهای اخیراخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در ایران
عضو ستادملی مقابله با کرونا گفت:چنانچه شهروندان در استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی جدیت به خرج دهند این بیماری می تواند در اوایل شهریورماه کنترل شود.

محمدرضا محبوب فر در گفت و گو با مهر با اشاره به وضعیت هشدار اصفهان در مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به موج گیری مجدد بیماری کرونا چنانچه شهروندان در استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی جدیت به خرج دهند این بیماری در اوایل شهریورماه به وضعیت پایداری می‌رسد.

 

وی افزود: در اواخر مرداد و اوایل شهریورماه با اقدامات انجام شده و مشروط به تمکین شهروندان در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و جرم انگاری در صورت عدم استفاده از ماسک، بیماری کرونا به کنترل درخواهد آمد.

 

بازگشایی مدارس مشروط به کنترل کرونا است

عضو ستادملی مقابله با کرونا با بیان اینکه از نیمه شهریورماه تمام مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی می‌شود، گفت: مقرر شده است که دانش آموزان و دانشجویان جدیدالورود از نیمه مهرماه آغاز سال تحصیلی را داشته باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ استفاده از ماسک به عنوان فرهنگ راه و رسم زندگی با کرونا باید در میان مردم نهادینه شود، تصریح کرد: استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شستشو مدام دست‌ها می‌تواند خطر مبتلا شدن دانش آموزان و دانشجویان را در صورت حضوری شدن تحصیل در سال جدید آموزشی کاهش دهد.

 

محبوب فر با بیان اینکه همزمان با فصل پاییز ویروس‌های دیگر خانواده کرونا فعال خواهند شد، گفت: از اوایل آبان ماه با نوسانات دمایی ویروس‌های دیگر نظیر آنفلوانزا شایع می‌شود و ممکن است با تقلیل سیستم ایمنی، بدن افراد مستعدتر برای ابتلاء به کرونا شود.

 

وی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود از اوایل آبان ماه با همه گیری شدید بیماری کرونا در سطح جامعه مواجه شویم که با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها همراه خواهد شد و روند آموزشی کماکان به صورت مجازی دنبال می‌شود.

 

رویکرد برگزاری سال تحصیلی جدید به نیمه شهریورماه واگذار می‌شود

عضو ستادملی پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه چنانچه در شهریورماه با افت و خیزهای بیماری کرونا همراه بودیم تصمیم جدیدی برای سال تحصیلی جدید اتخاذ می‌شود، گفت: رویکرد برگزاری سال تحصیلی جدید به صورت مجازی، بخشی حضوری و بخشی هم مجازی به نیمه شهریورماه واگذار می‌شود. ‌

 

افزایش ۱۰ درصدی زباله‌های بیمارستانی تهران در روزهای اخیر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در روزهای اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا با افزایش ۱۰ درصدی زباله‌های بیمارستانی نسبت به یک ماه گذشته رو به رو بوده‌ایم.

 

به گزارش ایسنا صدرالدین علیپور افزود: در حال حاضر نیز ۵۰ خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله‌های عفونی را برعهده دارند.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تجربه موفق این سازمان در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع ویروس کرونا گفت: در ماه‌های گذشته و همزمان با اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود ۷۰ تن به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آن‌ها عفونی تلقی و در سایتی مجزا دفن می‌شدند، کار بسیار دشواری بود.

 

وی ادامه داد: با وجود سختی کار سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به‌خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی ۱۵۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع‌آوری و دفن کند. همین امر هم موجب شد در اوج شیوع ویروس هیچ دغدغه‌ای از سوی مسئولان و مردم در مورد پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه تجربه سخت کرونا، ضرورت نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، گفت: در ماه‌های گذشته از طریق رایزنی با پیمانکاران آن‌ها را مجاب کردیم علیرغم نوسانات ارزی ۴۰ دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی کنند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این بار به موضوع نصب سیستم جلوگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به گفته علیپور مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------