X

«رمدسیویر» مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان کرونا قرار گرفتاخبار,اخبار پزشکی,رمدسیویر
سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا از استفاده از داروی «رمدسیویر» را برای درمان ویروس کرونا تایید کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، شرکت داروسازی «گیلیاد ساینسز» آمریکا به عنوان سازنده داروی «رمدسیویر» اعلام کرد که این دارو مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای درمان ویروس کرونا قرار گرفته است.

 

منابع خبری آمریکا نیز گزارش دادند که «رمدسیویر» تاییدیه سازمان غذای و داروی آمریکا را دریافت کرده است و این نخستین و تنها دارویی است که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان ویروس کرونا رسیده است.

 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پس از ترخیص از بیمارستان در پی ابتلا به ویروس کرونا گفته بود که به تجویز پزشکان از داروی رمدسیویر استفاده کرده است.

 

رمدسیویر اکنون در حالی به تایید سازمان دولتی غذا و داروی آمریکا رسیده که چندی پیش نتایج مطالعاتی که زیر نظر سازمان جهانی بهداشت انجام شده بود، نشان داد که این دارو کمکی به زنده ماندن مبتلایان به ویروس کرونا یا حتی بهبودی سریعتر آنها نمی‌کند.

 

با انتشار خبر نتایج مطالعات قبلی سازمان بهداشت جهانی، شرکت آمریکایی «گیلیاد ساینسز» سازنده داروی رمدسیویر، شاهد افت قیمت سهام خود بود.

 

این در حالی است که نتایج مطالعات آزمایش بالینی داروی رمدسیویر که توسط موسسه ملی بهداشت آمریکا در ماه آوریل انجام شد، نشان داد که استفاده از این دارو سرعت بهبودی افراد مبتلا را تسریع می‌کند.

 

سازمان غذا و داروی آمریکا اوایل شهریورماه گذشته نیز استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان از ویروس کرونا را به عنوان درمانی برای مقابله با این ویروس کشنده تایید کرده بود.

 

«پیتر مارکس» رییس سازمان غذا و داروی آمریکا مدعی شد که استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان از کرونا راهی برای مقابله با این بیماری است و منجر به درمان مبتلایان می‌شود.

 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا نیز به نقل از سازمان مزبور آمریکا گفت که با استفاده از این پادتن قوی از بدن مبتلایانی که بهبودی حاصل کردند، افراد مبتلا به کرونا را می‌توان درمان کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------