X

اخبار پزشکی


زوال عقل,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

نارسایی کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بیماری مزمن کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است. به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، در…

سخنگوی ستاد کرونا: انگلیسی بودن کرونای نفر دوم هنوز قطعی نیستاخبار,اخبار پزشکی,سخنگوی ستاد کرونا
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این‌‌که تست همسر فرد مبتلا به کرونای انگلیسی ثبت شده اما نیاز به توالی‌‌‌‌یابی ژنی دارد گفت: تنها یک مورد ابتلای قطعی به کرونای انگلیسی در کشور پیدا شده است که در تهران است.

دکتر علیرضا رئیسی در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در روزهای گذشته اظهار کرد: اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی را در تهران پیدا کردیم که توالی‌‌یابی ژنی نشان داد به کرونای انگلیسی مبتلا بوده است. همسر (خانم) این فرد مبتلا نیز علائم کرونا داشت که تست کووید19 این خانم نیز مثبت شده است اما برای این‌‌که بدانیم آیا کرونای خانم هم از نوع انگلیسی است یا خیر، نیاز به سکانس ژنی دارد و برای توالی‌‌یابی نمونه را به انستیتو پاستور فرستاده‌‌ایم بنابراین تا این لحظه ثابت نشده است که همسر فرد مبتلا به کرونای انگلیسی هم به کرونای انگلیسی مبتلا شده باشد و درنتیجه هنوز مورد دوم ابتلا به کرونای انگلیسی در کار نیست.

 

وی افزود: بنابراین در زمان حاضر تنها یک مورد ابتلای قطعی به کرونای انگلیسی در کشور پیدا شده است که در تهران است.

 

رئیسی ادامه داد: برای تشخیص این‌‌که آیا فرد به کرونای جهش‌‌یافته (کرونای انگلیسی) مبتلا شده یا خیر هر بار باید توالی‌‌یابی ژنی ویروس کرونا انجام شود که وقت زیادی از ما می‌‌گیرد اما باید توجه داشت که درمان کرونای انگلیسی تفاوتی با درمان کرونا ندارد و ما از این جهت ژنوم ویروس را سکانس می کنیم که اگر تعداد زیادی از افراد جامعه در یک منطقه به ویروس کرونا مبتلا شدند بدانیم که این ویروس جهش‌‌یافته در حال انتشار در آن منطقه است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------