X

تاثیر ورزش در کاهش ریسک دیابت بارداریاخبار,اخبار پزشکی,دیابت بارداری
بر اساس یک مطالعه جدید، زنان بارداری که در سه ماهه اول بارداری بیشتر ورزش می کنند در معرض خطر کمتر ابتلا به دیابت بارداری قرار دارند.

به گزارش مهر، تجزیه و تحلیل محققان دانشگاه تنسی آمریکا نشان داد که خطر کمتر ابتلاء به دیابت بارداری با حداقل ۳۸ دقیقه ورزش با شدت متوسط در روز در ارتباط است. درحالیکه توصیه فعلی بر ورزش روزانه حداقل ۳۰ دقیقه به مدت ۵ روز در هفته تاکید دارد.

 

«سامانتا ارلیچ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما می‌دانیم که ورزش برای زنان باردار سالم بی خطر و مفید است. این نتایج نشان می‌دهد که ورزش برای جلوگیری از دیابت بارداری مفید است، اگرچه برای بهره مندی از این مزیت باید کاری بیش از آنچه در حال حاضر توصیه شده است انجام شود.»

 

دیابت بارداری به دیابتی گفته می‌شود که برای اولین بار در دوران بارداری تشخیص داده می‌شود. این عارضه می‌تواند مشکلات جدی سلامت از جمله عوارض بارداری و عوارض زایمان و همچنین افزایش خطر ابتلاء به دیابت در مادر و کودک را در آینده ایجاد کند.

 

مطالعه مشاهده‌ای بر اساس میزان خودگزارش دهی زنان در سه ماهه اول بارداری انجام شد. این مطالعه نشان داد که ورزش روزانه حداقل ۳۸ دقیقه، ریسک ابتلاء به دیابت بارداری را ۲.۱ مورد در هر ۱۰۰ زن و خطر قند خون غیرطبیعی را ۴.۸ مورد در هر ۱۰۰ زن کاهش می‌دهد.

 

ارلیچ در ادامه می‌افزاید: «ما می‌دانیم که از هر ۱۰۰ زن، ۶ تا ۱۰ زن به دیابت بارداری مبتلا می‌شوند. اگر فعالیت بیشتر می‌تواند این میزان را به دو زن در هر ۱۰۰ کاهش دهد، بسیار پرفایده است.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------