اخبار پزشکی


وزیر بهداشت،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

وزیر بهداشت: وارد موج ششم کرونا شده‌ایم

وزیر بهداشت از آغاز موج ششم کرونا در کشور خبر داد. به گزارش تسنیم، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در صفحه مجازی خود از آغاز پیک…

جزئیات اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا از ۲۱ آذر/ کارمندانی که واکسن نزده اند جریمه و به هیئت تخلفات معرفی می‌شوندمحدودیت هوشمند کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا امکان استعلام سلامت خدمت دهنده، خدمت گیرنده و محل خدمت را فراهم می‌کند.

به گزارش شبکه خبر، طبق اعلام کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا از یکشنبه ۲۱ آذر اجرا می‌شود. درباره جزئیات این طرح و سازوکار اجرای حسین قاسمی - دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور در گفتگوی ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر، گفت:در این طرح اطلاعات دستگاه‌های مختلف در یک سکوی اطلاعاتی با یکدیگر تبادل می‌شود تا در لحظه بتوان استعلاماتی را دریافت کرد که مطمئن شوید ریسک ابتلای بیماری در محیطی که هستید یا خدماتی که دریافت می‌کنید، کاهش یافته است.

 

وی افزود: این بستر در فضای اینترانت بین دستگاهی تعریف شده است.

 

قاسمی درباره ارکان طرح هوشمند مدیریت بیماری کرونا گفت: ۲ مولفه اصلی این طرح یکی واکسیناسیون و دیگری غربالگری در قالب طرح شهید سلیمانی است. این دو مولفه به سامانه طرح هوشمند متصل شده و همه افراد می‌توانند در این سامانه به آخرین اطلاعات و وضعیت کرونایی خود دسترسی داشته و از آن مطلع شوند.

 

وی افزود:سه رکن این سامانه شامل خدمت دهنده، خدمت گیرنده و محل ارئه خدمت، است.

 

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌های هوشمند در حوزه دستگاه‌های اجرایی دولتی و شرکت‌های خصوصی گفت: کارمندان دستگاه‌های دولتی در بدو ورود به محل کار از منظر دریافت واکسن و نبودن در وضعیت و دوره بیماری استعلام می‌شوند. در این راستا اگر واکسن نزنند یا هر ۱۵ روز یکبار آزمایش پی سی آر منفی ارائه ندهند، از ورود آنها جلوگیری می شود و به ازای هر روز غیبت جریمه می شوند.

 

وی افزود: کارمندان در مرحله اول 20 درصد، مرحله دوم 30 درصد و در مرحله بعد به هیئت تخلفات معرفی می شوند

 

شرکت‌های خصوصی هم لازم است یک کد دریافت کنند و اطلاعات کارمندان خود را بارگذاری کنند.

 

وی افزود: کسانی که واکسن زده اند ولی اطلاعاتشان در سامانه کارت واکسن موجود نیست، یک ماه فرصت دارند تا اطلاعاتشان را بر اساس کارت واکسن دریافت شده از محل تزریق واکسن در سامانه ثبت کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------