روزانه در یزد به صورت متوسط ۶۰مبتلا به کرونا بستری می شوند/فوتی‌های کرونا در هرمزگان 387 نفر شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شرایط استان در پرتو رعایت نکات بهداشتی بهتر شده و در شرایط پایدارتری قرار داریم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، دکتر میرجلیلی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین شرایط استان گفت: در حال حاضر ۲۱۷بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که به صورت متوسط، روزانه ۶۰بیمار بستری شده و ۶۰بیمار نیز از بیمارستان‌ها ترخیص می‌شوند.روزانه به صورت متوسط ۶۰ مبتلا به کرونا بستری می شوند

 

 

وی اظهار داشت: متاسفانه ۷۰تخت آی سی یو بیمارستانهای استان درگیر بیماران کرونایی است که امیدواریم همه مردم همچنان نکات بهداشتی را رعایت کنند تا با شرایط سخت‌تری در استان مواجهه نشویم.

 

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا نیز با تأکید بر تشدید بازرسی‌ها از اماکن عمومی، ادارات و اصناف استان گفت: هر صنفی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکند، مطمئنا پلمب خواهد شد.

 

ترحمی افزود: در بازدید‌های چند روز اخیر، ادارات آب منطقه ای، ثبت و احوال و سازمان مدیریت به ترتیب از لحاظ ارزیابی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی رتبه‌های خوبی را بدست آورند.

 

وی بیشترین ابتلا به بیماری کرونا در استان را حضور در مراسم‌های عروسی دانست و گفت: برگزاری کلیه مراسم‌های عروسی همچنان ممنوع خواهد بود.

 

 

 

استاندار یزد هم گفت: مردم نباید گمان کنند که شرایط به وضع عادی بازگشته است چرا که بيماري کرونا در وضعيت ناپايداري قرار دارد و اگر مردم رعايت نکنند، باز اين بيماري در استان تشديد خواهد شد.

 

 

 

طالبي افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده، نظارت و تشديد را با جديت تمام دنبال خواهيم کرد و فرمانداران نيز موظفند بر عملکرد تيم هاي بازرسي در شهرستانها نظارت جدي داشته باشند.

 

 

 

وي به نتايج بدست آمده در روزهاي اخير اشاره کرد و افزود: همراهي مردم در اجراي پروتکل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي بويژه استفاده از ماسک ستودني است و اميدواريم همچنان اين رويه در استان ادامه داشته باشد.

 

 

 

دکتر دهقانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی و واحد‌های صنفی و صنعتی اظهار داشت: از ابتدا تاکنون از ۲۲هزار مورد بازرسی، ۴۸۰مرکز که دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند به مراجع قضایی معرفی و ۳۱۰مورد منجر به پلمپ آنها شد.

 

 

 

رستگاری فرماندار یزد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت گروه‌های بازرسی در سطح شهر یزد گفت: از ۱۰تیر ماه گشت‌های مشترکی در قالب ۸۳گروه از ادارات و اصناف استان شکل گرفت که در مجموع ۵۵۹صنفی ۳۷۲تذکر و ۶۱مورد پلمپ شد.

 

فوتی‌های کرونا در هرمزگان 387 نفر شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شبانه‌روز گذشته با فوت 5 نفر دیگر در اثر ابتلای قطعی به کرونا، شمار فوتی‌ها به 387 نفر رسید.

 

فوتی‌های کرونا در هرمزگان 387 نفر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فاطمه نوروزیان امشب در گفت‌وگو با بخش خبر سیمای مرکز خلیج فارس اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته 5 نفر دیگر نیز در پی ابتلای قطعی به بیماری کرونا در هرمزگان جان خود را از دست دادند و شمار فوتی‌ها به 387 نفر رسید. همچنین حال 43 نفر از بیماران بستری در بخش‌ آی‌سی‌یو در بیمارستان‌های هرمزگان نیز وخیم است.

 

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا در هرمزگان تاکنون 43 هزار و 942 مورد آزمایش تشخیص ابتلا به کرونا انجام شده است. (این تعداد با احتساب آمار شب گذشته نشان می‌دهد که در شبانه‌روزی گذشته در هرمزگان فقط 276 آزمایش انجام شده است.)

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان این که 4 نفر از فوتی‌های شبانه‌روز گذشته در بندرعباس و 1 نفر در قشم بوده است، خاطرنشان کرد: 92 نفر نیز اکنون در بخش‌های مراقب ویژه در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------