X

تازه ترین رنگ‌بندی شهرها/ ویروس غالب کرونا در خوزستان انگلیسی استرنگ بندی جدید شهرها,اخبار امروز,اخبار جدید
بر اساس رنگ بندی جدید در ماسک، از ۹ فروردین، ۲ شهر در وضعیت قرمز و ۱۴ شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

روند ابتلا در بسیاری نقاط کشور از جمله بندرعباس، نیشابور، اصفهان، شیراز، جهرم، زنجان و رفسنجان صعودی است و احتمال نارنجی شدن آنها طی روزهای آتی وجود دارد.

 

با توجه به شیوع ویروس انگلیسی، مراقبت جدی و رعایت نکات بهداشتی ضروری است.

 

آبدانان (ایلام) و ازنا (لرستان) در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

 

شهرستانهای شبستر و میانه (آذربایجان شرقی)، نجف آباد (اصفهان)، ساوجبلاغ، فردیس و نظرآباد (البرز)، دشتستان (بوشهر)، شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، کرمانشاه (کرمانشاه)، دلفان و سلسله (لرستان)، ساوه و اراک (مرکزی) در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

 

با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا ورود خودروهای غیربومی در روزهای ۸ و۹ فروردین ماه (همزمان با نیمه شعبان) به شهر قم ممنوع است.

 

منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد در تمام شهرهای قرمز،‌ نارنجی، زرد و آبی ادامه دارد و تردد مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهد بود.

 

کلیه­ مسافرانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند، ظرف مدت ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت، به مبدا خود برگشته در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

 

در شهر‌های نارنجی گروه‌های شغلی ۳ و ۴ مشمول محدودیت می‌شوند.

 

در شهر‌های قرمز گروه‌های شغلی یک، ۲، سه و چهار مشمول محدودیت می‌شوند.

 

همچنین به گفته سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهور، هر خودروی غیربومی که در شهرهای قرمز و نارنجی تردد داشته باشد در هر ۲۴ ساعت یک بار جریمه می‌شود.

 

وضعیت کرونایی کرمانشاه نارنجی شد

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وضعیت کرونایی شهرستان کرمانشاه نارنجی شد.

رنگ بندی جدید شهرها,اخبار امروز,اخبار جدید

مهدی محمدی شامگاه امروز در گفتگو با مهر با اشاره به رنگ بندی جدید شهرستان‌های استان کرمانشاه از ۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: وضعیت کرونایی شهرستان اسلام آبادغرب قرمز و شهرستان‌های کرمانشاه و گیلانغرب نارنجی است.

 

وی افزود: شهرستان‌های زرد شامل پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، سرپل ذهاب و صحنه است.

 

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شهرستان‌های آبی را برشمرد و گفت: ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر شهرستان‌های آبی استان کرمانشاه هستند.

 

 ویروس غالب کرونا در خوزستان انگلیسی است

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: ویروس غالب کرونا در خوزستان از نوع انگلیسی است و ما همه بیماران کرونایی استان را از نوع انگلیسی فرض می کنیم مگر خلاف آن ثابت شود.

رنگ بندی جدید شهرها,اخبار امروز,اخبار جدید

سید محمد علوی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران دزفول گفت: پیش ازاین وضعیت استان خوزستان از نظر کرونا آبی بود ولی بعدا قرمز شد و وضعیت به گونه ای شد  که ۱۱ شهرستان از ۲۳ شهر قرمز کشور در خوزستان واقع شدند .

 

وی با بیان اینکه علم اپیدمیولوژی به درستی در کشورمان به کار گرفته نشده است گفت: برای کنترل کرونای انگلیسی ابتدا باید مرزهای خوزستان بسته می شد ولی اینگونه نشد و کرونای انگلیسی  برای نخستین بار از یک مسافر زن از هلند و برای دومین بار از طریق یک فرد  عراقی وارد خوزستان شد.

 

علوی با اشاره به علائم کرونای انگلیسی گفت: دوره کمون کرونای انگلیسی کوتاه تر است، کشندگی ویروس بیشتر است و سنین پایین تر را نیز درگیر می کند. 

 

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان ادامه داد : پروتکل های بهداشتی نیز باید مطابق ویروس جدید رعایت شوند، برای مثال ماسک ۲ لایه استفاده شود، تهویه فضا بیشتر باشد و فاصله اجتماعی ۲ برابر رعایت شود. 

 

وی در خصوص واکسیناسیون کرونا در خوزستان نیز گفت: همه کشورهای دنیا برای دریافت واکسن کرونا  اخلاق را کنار گذاشته اند و  دستگاههای قضایی در سایر کشورها خروج واکسن را ممنوع کرده اند. 

 

وی گفت: تولید واکسن کرونا در دنیا کم است و جوابگوی نیاز مردم نیست به همین دلیل واکسن در اختیار افرادی قرار می گیرد که بیشترین خطر ابتلا را دارند.

 

وی گفت: به همین منظور ابتدا پرسنل icu ، سپس پرسنل اورژانس، بخش های عفونی، جانبازان آسیب پذیر، کادر بهداشت،  پاکبانان و پزشکان  و افراد بالای ۶۰ سال  در اولویت تزریق واکسن قرار دارند .

 

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: برای  دریافت واکسن بیشتر کرونا درخواستهایی به وزارت بهداشت ارسال شده است و منتظر واکسن ایرانی هم هستیم که امیدواریم به زودی در اختیار قرار گیرد .

 

در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در حالت قرمز کرونایی و هفت شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی