۷۸ فوتی و ۳۶۰۳ بیماری جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته | اُمیکرون سویه غالب کرونا در اروپا می‌شوداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
وزارت بهداشت از شناسایی ۳هزار و ۶۰۳ مورد مبتلای جدید به کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که در این مدت ۷۸ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:‌ از دیروز تا امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۶۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۴۹ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۱۹۹ نفر رسید.

 

همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که با این حساب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۰ هزار و ۶۶ نفر رسید.

 

در شبانه روز گذشته، ۱۳ استان کشور مرگ و میر صفر و یک نفر داشته اند؛ استان‌های خراسان جنوبی، سمنان، خراسان شمالی، بوشهر، اردبیل، کردستان، گلستان و مازندران، هیچ موردی از مرگ و میر ثبت نکرده اند و در استان‌های سیستان و بلوچستان، زنجان، هرمزگان، قم و خوزستان، فقط یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داده است.

 

از ابتدای همه گیری کرونا در کشور تا کنون  ۵ میلیون  و۹۰۸ هزار و ۹۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. در حال حاضر نیز سه هزار و ۲۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون ۳۹ میلیون و ۹۳ هزار و ۳۵۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

همچنین در حال حاضر هیچ یک از شهرهای کشور در وضعیت قرمز نیست، اما ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

 

 

اُمیکرون سویه غالب کرونا در اروپا می‌شود

اتحادیه اروپا اعلام کرد: در مدت چند ماه اُمیکرون به سویه غالب در بیشتر کشورهای منطقه تبدیل می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، آژانس بهداشت اروپا هشدار داد: ظرف چند ماه سویه اُمیکرون می‌تواند عامل بیش از نیمی از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اروپا باشد. هنوز هیچ موردی از ابتلا به نوع شدید بیماری ناشی از این سویه در این منطقه شناسایی نشده است.

 

برآورد انجام شده می‌تواند نشان دهنده اهمیت اطلاعات اولیه موجود در مورد قابلیت انتقال بسیار بالای سویه اُمیکرون نسبت به سویه دلتا باشد که پیش از اُمیکرون مسری‌ترین گونه از سویه‌های اصلی کروناویروس در نظر گرفته می‌شد.

 

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا (ECDC) اعلام کرده است: بر اساس مدل‌سازیهای انجام‌شده نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد سویه اُمیکرون می‌تواند عامل بیش از نیمی از موارد ابتلا به کروناویروس طی چند ماه آینده باشد.

 

تاکنون هیچ مدرک قطعی در مورد قابلیت انتقال سویه اُمیکرون وجود ندارد؛ اما ماریا ون کرخوف مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت در زمینه بیماری کووید-۱۹ روز چهارشنبه گفت انتظار می‌رود ظرف چند روز اطلاعاتی در این مورد بدست آید.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا، از زمان شناسایی سویه اُمیکرون در آفریقا تاکنون ۷۹ مورد ابتلا به این سویه در کشورهای اروپایی ثبت شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------