اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا

ویروس کرونا به مرزهای ایران نزدیک شد/ مراقبت‌ها ادامه دارد

در پی مشاهده مواردی از کروناویروس در کشورهای همسایه، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در توییتی نوشت که…


۱۱ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال کشور مبتلا به دیابت هستند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دیابت
رئیس گروه کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: ۱۱ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال کشور مبتلا به دیابت هستند.

به گزارش مهر، افزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگ ترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است.

 

انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۴۵ تعداد افراد مبتلا به دیابت ۲۰ تا ۷۹ سال به ۶۱۹ میلیون نفر در دنیا برسد و متاسفانه سالانه ۴ میلیون نفر به دلیل این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

 

فرزانه فربخش رئیس گروه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت:. از طرف دیگر ۳۹۲ میلیون نفر در جهان دچار اختلال تحمل گلوکز هستند که در صورت عدم مداخله موثر اغلب آنها مبتلا به دیابت خواهند شد. 

 

وی افزود: در حال حاضر حداقل ۱۱ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال کشور مبتلا به دیابت هستند و حداقل ۲۵ درصد آنان از بیماری خود آگاه نیستند. جمهوری اسلامی ایران متعهد گردیده است با توجه به اهداف سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط، سیر صعودی شیوع دیابت را تا سال ۱۴۰۴ متوقف نماید.

 

فربخش ادامه داد: با توجه به اینکه خانواده ها نقش مهمی را در رفع عوامل خطر قابل تغییر برای دیابت نوع ۲ بازی می کنند، می بایست با آموزش و ترویج فعالیت بدنی و تغذیه مناسب باعث افزایش کیفیت زندگی خانواده ها شویم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------