اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,شیر

برای مقابله با پیری، شیر کم چرب بخورید

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: نوشیدن شیر کم چرب فرایند پیری و فرسودگی را کند می‌کند. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است:…


شناسایی مولکول عامل کاهش وزن در افراد مضطرب اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کاهش وزن
دانشمندان برای نخستین بار موفق به شناسایی مولکولی در مغز شده‌اند که عامل کاهش وزن افراد مضطرب است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، پیش از این تصور می‌شد ارتباطی میان کاهش وزن و اضطراب به طور قطعی وجود ندارد، اما کشف یک مولکول خاص در مغز انسان تصورات قبلی در این زمینه را به طور کامل تغییر داده است.

 

پژوهشگران با آزمایش‌هایی که در این زمینه بر روی موش‌ها انجام داده‌اند، به سازوکار عملکرد مولکول یادشده دست یافته‌اند و می‌گویند این کشف علمی راه را برای تولید داروهایی هموار می‌کند که جلوی کاهش وزن افراد مضطرب را می‌گیرد.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کاهش وزن

این بررسی که از سوی دانشمندان آمریکایی در موسسه تحقیقاتی Scripps در فلوریدا انجام شده مربوط به مولکولی موسوم به BDNF است که به رشد و ارتقای عملکرد سلول‌های مغزی نیز کمک کرده و بررسی‌ها نشان می‌دهد اختلال در عملکرد آن می تواند موجب وقوع بیماری‌هایی همچون فراموشی، اسکیزوفرنی و غیره شود.

 

تنظیم کارکرد این مولکول می تواند عملکرد مغز را هم بهبود ببخشد و از وقوع بسیاری از بیماری های روحی و روانی نیز جلوگیری کند. البته هنوز تا تولید داروهای مبتنی بر این کشف علمی راه درازی در پیش است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------